Thomas Pekhart
Thomas Pekhart fot. Grzegorz Wajda

Klasyk dla Legii, Wisła z porażką na własne życzenie

Wisła Kraków w klasyku PKO Ekstraklasy przegrała na swoim stadionie z Legią Warszawa w meczu 13.kolejki. Gospodarze do 80 minuty prowadzili 1:0. Później jednak sprawy w swoje nogi wziął Thomas Pekhart. Stołeczna drużyna tym samym dzięki charakterowi i determinacji wywalczyła dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

Pogoń Szczecin zadała Warcie Poznań dwa ciosy w pierwszych dwunastu minutach meczu. Beniaminek nie zdołał się już po nich podnieść. Już w siódmej minucie goście wyszli na prowadzenie, a gola nieprzeciętnej urody z okolic szesnastego metra zdobył Alexander Gorgon. Przed upływem kwadransa wynik podwyższył Luka Zahović. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Michała Jakóbowskiego.

Pełna relacja z meczu >

Sympatycy ekstraklasy mieli prawo oczekiwać, że starcie Górnika z Cracovią dostarczy im sporo emocji. Nie do końca tak było, ponieważ w pierwszej połowie brakowało celnych strzałów, a jedynego gola z rzutu karnego zdobył van Amersfoort. Po przerwie Holender asystował przy bramce zdobytej przez Michala Siplaka i Pasy triumfowały 2:0.

Pełna relacja z meczu >

Wisła Kraków w ostatnim sobotnim spotkaniu 13. kolejki polskiej ekstraklasy przegrała na swoim stadionie z Legią Warszawa. Mistrz Polski przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatnim kwadransie, wygrywając ostatecznie 2:1.

Pełna relacja z meczu >

Aktualna tabela PKO Ekstraklasy

Komentarze