Napastnik Lecha Poznań wierzy w zdobycie mistrzostwa Polski

Dawid Kownacki
Pressfocus Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Walka o tytuł mistrza Polski jest w tym sezonie najbardziej wyrównana od lat. O pierwsze miejsce wciąż rywalizują aż trzy drużyny. Aktualnie na czele stawki znajduje się Lech Poznań, ale znajdujące się za nim Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa mają tyle samo punktów co lider – 56. W zdobycie tytułu mistrzowskiego mocno wierzy Dawid Kownacki.

  • Lech Poznań jest liderem Ekstraklasy
  • Do końca rozgrywek pozostało sześć kolejek
  • W zdobycie tytułu mocno wierzy Dawid Kownacki

W grze wciąć trzy zespoły

Od lat w Ekstraklasie nie było tak wyrównanego boju o tytuł mistrza Polski. Od kilku tygodni lider zmienia się niemal co kolejkę, a każdy z zespołów ma po 28 kolejkach taką samą liczbę punktów. Do końca pozostało już tylko 6 kolejek, a każde potknięcie może już teraz kosztować utratę szans na tytuł. 

W Poznaniu panuje silne przekonanie, że akurat na 100-lecie klubu Lechowi po 7 latach uda się sięgnąć po tytuł mistrzowski. Na jego obronę już kilka kolejek temu matematyczną szansę straciła Legia Warszawa. Wojskowi po fatalnym początku sezonu wydźwignęli się ze strefy spadkowej, ale na puchary szans nie ma. Wśród piłkarzy Lecha Poznań natomiast wiara w mistrzostwo jest silna. Tak można wywnioskować z wypowiedzi Dawida Kownackiego. 

– Wszystko cały czas jest w naszych nogach i w naszej głowie. Nie patrzymy na przeciwników, bo wiemy, że musimy wygrywać mecze, bo to nam może dać spełnienie założonego celu – stwierdził napastnik w rozmowie z klubowymi mediami. 

– Mamy dwóch rywali w walce o mistrzostwo i każdy czuje na sobie presję pozostałych. Końcówka sezonu na pewno będzie ciekawa, na pewno będzie trudna dla tych zespołów, również dla nas. Wytrzyma po prostu najmocniejszy – podkreślił Kownacki.

Komentarze