Mioduski: chcemy porozumieć się z Markiem Papszunem

Dariusz Mioduski
PressFocus Na zdjęciu: Dariusz Mioduski

Prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski podczas rozmowy z serwisem legia.com przyznał, że Marek Papszun jest najlepszym kandydatem do objęcia stanowiska nowego trenera klubu ze stolicy.

  • Dariusz Mioduski podkreślił, że chce zatrudnić Marka Papszuna
  • Prezes Legii zamierza namówić trenera Rakowa i jego sztab do przenosin do Warszawy
  • Mioduski zdaje sobie sprawę, że może być to trudne zadanie

Mioduski na poważnie myśli o zatrudnieniu Papszuna

Mioduski podkreślił, że zamierza w nadchodzących tygodniach spróbować porozumieć się z Papszunem i jego sztabem. – Jeśli nie będzie możliwe zatrudnienie go zimą, to jesteśmy gotowi poczekać do końca sezonu. Uważam, że Marek Papszun przy odpowiednich warunkach do pracy, które w Legii są, jest obecnie najlepszym kandydatem, by rozwinąć nasz zespół w najbliższych latach. Mam przekonanie, że charyzma, wiedza, doświadczenie trenera Papszuna, bardzo pozytywnie połączą się z filozofią klubu – mówił prezes warszawskiego klubu.

W dalszej fazie rozmowy właściciel Legii dodał, że jego marzeniem jest rozwijać klub z trenerem, dla którego etos pracy w połączeniu z profesjonalizmem jest “credo zawodu trenerskiego”.

Pozytywne, choć nie obilgatoryjne, jest to, że trener Papszun jest z Warszawy i rozumie, czym jest Legia dla Warszawy i dla kibiców, rozumie jaka jest atmosfera na każdym stadionie w Polsce, gdy tylko podjeżdża nasz klubowy autokar – zaznaczył prezes Legii.

Przypomnijmy, że Legia Warszawa aktualnie po 13. rozgranych ligowych meczach sklasyfikowana jest dopiero na siedemnastej pozycji w ligowej tabeli z 9 punktami na swoim koncie.

Komentarze