Alomerović ratuję Jagiellonię w Legnicy, Miedź nadal wierzy w utrzymanie [WIDEO]

Miedź Legnica zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1 w meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Gola dla gości zdobył w tym spotkaniu Nene, a do wyrównania doprowadził Mijusković.

Jagiellonia Białystok
PressFocus Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok
  • Remis Miedzi w starciu z Jagiellonią
  • Wynik spotkania otworzył pięknym strzałem z dystansu Nene
  • Do wyrównania doprowadził Mijusković

Miedź może żałować niewykorzystanych sytuacji

W pierwszym niedzielnym pojedynku PKO Ekstraklasy Miedź Legnica podejmowała Jagiellonię Białystok. Obie ekipy są uwikłane w walkę o utrzymanie, dlatego był to pojedynek o przysłowiowe sześć punktów.

Rywalizacja w pierwszej połowie była dość wyrównana. Początkowe minuty należały do Jagiellonii, która zdobyła przewagę w środku pola i zdominowała rywala. Ekipa z Podlasia objęła prowadzenie w 24. minucie. Miedź popełniła fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki, który wykorzystał Nene popisując się znakomitym uderzeniem zza pola karnego.

Po zdobyciu gola coś się zacięło w drużynie Stolarczyka i to gospodarze przeszli do ofensywy. Miedź zdołała doprowadzić do wyrównania zaledwie pięć minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę do siatki skierował Mijusković.

Po zmianie stron lepiej prezentowała się Miedź, która być może mniej utrzymywała się przy piłce, ale kreowała więcej sytuacji i była dużo groźniejsza w polu karnym rywala. Gospodarze byli jednak nieskuteczni, a na wysokości zadania stawał też Alomerović, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

Końcówka spotkania ponownie była wyrównana. W ostatnich minutach niedzielnego starcia swoje szansę miała zarówno Miedź, jak i Jagiellonia, ale żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Z perspektywy całego meczu remis można uznać za sprawiedliwy rezultat, choć gospodarze mogą żałować niewykorzystanych sytuacji z drugiej części gry.