Michał Probierz odchodzi z Cracovii

Michał Probierz
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Michał Probierz

Michał Probierz we wtorek przestał pełnić funkcje trenera oraz wiceprezesa Cracovii ds. sportowych. Z tego, co słyszymy, decyzja zapadła już dzień wcześniej, ale w klubie postanowiono się z nią „przespać”. W ten sposób zakończyła się jego ponad czteroletnia misja.

Czytaj dalej…

  • Michał Probierz był najdłużej pracującym trenerem w Ekstraklasie
  • O jego dymisji przesądziła porażka z Wisłą Kraków, ale i tak jest to zaskoczenie, bo Probierz wcześniej trwał na stanowisku mimo wielu kryzysów i przegranych derbów
  • Wśród potencjalnych następców wymienia się Czesława Michniewicza, Marcina Brosza oraz Piotra Tworka. Dostępny na już byłby jedynie ten drugi

Michał Probierz żegna się z Cracovią

Tym razem nie będzie już niedomówień jak na początku roku, gdy Probierz sam ogłosił swoją rezygnację po porażce z Wartą Poznań (0:1), by po rozmowie z Januszem Filipiakiem zmienić zdanie. W tym przypadku właściciel klubu uznał, że drużynie jest potrzebny nowy impuls. Decydująca dla takiej decyzji okazała się derbowa przegrana z Wisłą (0:1).

Michał Probierz pracował w Cracovii od początku sezonu 2017/18. W czasie swojego pobytu przy ul. Kałuży wywalczył Puchar Polski i Superpuchar oraz dwukrotnie zakwalifikował się do europejskich pucharów. Klub, którego był również wiceprezesem ds. sportowych, nie robił jednak spodziewanych postępów i z jednym wyjątkiem spisywał się co najwyżej przeciętnie. W poprzednich rozgrywkach przez moment wydawało się, że będzie nawet uwikłany w walkę o utrzymanie, mimo iż z ligi spaść miał tylko jeden zespół (Cracovia zaczynała z pięcioma ujemnymi punktami, które PZPN nałożył na nią za korupcję sprzed 17 lat). W obecnych po fatalnym początku Pasy wyszły na prostą, ale ani ostatnie wyniki (jedno zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach, jeden punkt w trzech najświeższych grach), ani kolejna porażka w derbach, ani miejsce w tabeli – jedenaste – chluby nie przynoszą.

“Dziękuję Profesorowi Januszowi Filipiakowi za całe wsparcie i zaufanie, na które mogłem liczyć przez cały czas pracy. Dziękuję także Kibicom oraz wszystkim pracownikom Klubu. To był dobry czas, mieliśmy wzloty i upadki, ale zawsze będę miło wspominał te lata” – powiedział były już trener oficjalnej stronie Cracovii.

Wkrótce powinien zostać ogłoszony następca Michała Probierza. W kuluarach padają najczęściej trzy nazwiska – Czesława Michniewicza, Marcina Brosza oraz Piotra Tworka. Jedynie Brosz mógłby jednak przejąć Cracovię już teraz, bowiem przepisy zabraniają prowadzenia jednemu trenerowi dwóch klubów w tej samej rundzie. Jeśli Cracovia zdecydowałaby się na Michniewicza lub Tworka, zespół do końca jesieni musiałby objąć szkoleniowiec tymczasowy.

Czytaj więcej: Legia Warszawa nie podejmuje gwałtownych ruchów po szóstej z rzędu ligowej porażce

Cracovia
Raków Częstochowa
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22. listopada 2021 19:38.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze