Polskie zespoły poznały potencjalnych rywali w eliminacjach Ligi Konferencji

Piłkarze Rakowa Częstochowa
Piłkarze Rakowa Częstochowa fot. PressFocus

W środę w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie potencjalnych rywali polskich drużyn w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji. PKO Ekstraklasę w tych rozgrywkach reprezentować będą na pewno: Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław. Niemniej swojego ewentualnego przciwnika poznała też warszawska Legia, która w lipcu będzie rywalizować o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

  • W środę odbyło się losowanie potencjalnych rywali polskich zespołów w Lidze Konfererencji
  • W eliminacjach do nowych rozgrywek polską piłkę reprezentować będą na pewno trzy drużyny
  • Z polskich zespołów tylko Śląsk Wrocław musi przebrnąć przez I rundę

Potencjalni rywale polskich drużyn w II rundzie Ligi Konferencji

Liga Konferencji to nowo powstałe rozgrywki, których pierwsza edycja będzie miała miejsce w sezonie 2021/2022. W drugiej rundzie wystąpi w nich łącznie 108 ekip. Najpopularniejsze z nich to: Rosenborg, Feyenoord, Austria Wiedeń, czy Partizan.

Śląsk Wrocław w pierwszej rundzie zmierzy się z Paide Linnameeskond. Jeśli okaże się zwycięski w tej rywalizacji, to skonfrontuje swoje siły z lepszym z pary Fehervar / Ararat Yerevan. Tymczasem Raków Częstochowa zmierzy się w II rundzie ze zwycięzcą pary Suduva / Valmiera, a Pogoń Szczecin stanie do rywalizacji z NK Osijek.

Gdyby natomiast noga w kwalifikacjach do elitarnych rozgrywek powinęła się warszawskiej Legii, to w eliminacjach do Ligi Konferencji zmierzy się zw zwycięzcą dwumeczu Dinamo Zagrzeb – Valur. Wojskowi natomiast o przepustkę do Ligi Mistrzów powalczą z Bodo/Glimt.

Czytaj więcej: Legia poznała pierwszego rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów

Komentarze