Dyrektor Legii broni Josue. “Nie jest mu łatwo. Też bym nie wytrzymał”

"Josue nie jest łatwo w Ekstraklasie. Też jestem wysokoreaktywny i w wielu sytuacjach bym nie wytrzymał. On wytrzymuje, daje radę. Muszę wystąpić w roli jego adwokata" - mówi Jacek Zieliński w programie "Liga Plus Extra" w Canal+ Sport.

Josue, Legia Warszawa
IMAGO / Katarzyna Plewczynska/Fotostyk Na zdjęciu: Josue, Legia Warszawa
  • Jacek Zieliński stanął w obronie Josue
  • Dyrektor Sportowy Legii Warszawa stwierdził, że Portugalczykowi nie jest łatwo w Ekstraklasie
  • Lider zespołu ze stolicy często jest prowokowany przez rywali

“Muszę wystąpić w roli jego adwokata”

Josue jest prawdopodobnie najważniejszym graczem Legii Warszawa od dwóch sezonów. Portugalczyk jednym zagraniem potrafi zrobić na boisku różnicę i wykreować kolegom stu procentową sytuację strzelecką. Nic więc dziwnego, że rywale często starają się go wyeliminować z gry. Jednak według Jacka Zielińskiego, dyrektora sportowego Legii równie często robią to niezgodnie z przepisami.

Josue nie jest łatwo w Ekstraklasie. Też jestem wysokoreaktywny i w wielu sytuacjach bym nie wytrzymał. On wytrzymuje, daje radę. Muszę wystąpić w roli jego adwokata. Wszyscy nastawiają się, żeby go zneutralizować w sposób „półprzepisowy”. I to niestety często jest chwalone – powiedział Jacek Zieliński w programie “Liga Plus Extra” w Canal+ Sport.

Czytaj więcej: Zbigniew Boniek dla Goal.pl: Santos podobno żałował, że nie został zwolniony wcześniej, bo mógł zarobić w Arabii

Komentarze