Lechia Gdańsk ogłosiła nowego trenera. Doświadczenie z FC Barcelony

Lechia Gdańsk dokonała we wtorek roszady na ławce trenerskiej. Z klubem pożegnał się Marcin Kaczmarek, którego zastąpił David Badia. Hiszpański szkoleniowiec spróbuje utrzymać zespół w Ekstraklasie.

Lechia Gdańsk
fot. PressFocus Na zdjęciu: Lechia Gdańsk
  • Lechia Gdańsk zwolniła we wtorek Marcina Kaczmarka
  • Na ławce trenerskiej zastąpił go David Badia
  • Hiszpan w przeszłości prowadził młodzieżowe drużyny FC Barcelony

Hiszpan uratuje Ekstraklasę w Gdańsku?

Od początku sezonu Lechia Gdańsk jest niespodziewanie zamieszana w walkę o utrzymanie w Ekstraklasie. Pod koniec sierpnia zwolnionego Tomasza Kaczmarka zastąpił Marcin Kaczmarek, któremu nie udało się długofalowo wpłynąć na poprawę wyników zespołu.

Kaczmarek otrzymał jeszcze szansę w rundzie wiosennej. Od kilku tygodni media prognozowały, że zwolnienie nadejdzie już niebawem, co stało się po porażce z Wartą Poznań. We wtorek Lechia poinformowała o zmianie na ławce trenerskiej. Kaczmarka zastąpił 48-letni David Badia.

Hiszpan od grudnia 2022 roku pozostawał bez pracodawcy. Wcześniej prowadził trzy cypryjskie kluby – Ethnikos, AEK Larnaka oraz Akritas Chlorakas.

Badia indywidualną pracę rozpoczął w 2021 roku. Wcześniej był asystentem w Almerii, Fenerbahce oraz Antalyasporze. W latach 2012-2016 opiekował się młodzieżowymi drużynami FC Barcelony.

“Pierwsze zajęcia z drużyną trener Badia poprowadzi w środę, natomiast oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca odbędzie się podczas konferencji prasowej w czwartek 23 marca” – czytamy w klubowym komunikacie.

Zobacz również: Poznaliśmy decyzję w sprawie organizacji meczu Ruch Chorzów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskim

Komentarze