Kibice Wisły z wizytą na treningu zespołu

Piłkarze Wisły Kraków podczas treningu
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Wisły Kraków podczas treningu

Po dwóch porażkach na starcie rundy wiosennej Wisła Kraków znalazła się w trudnym położeniu, a widmo spadku z Ekstraklasy głęboko zajrzało piłkarzom Białej Gwiazdy w oczy. Misję uratowania zespołu przed degradacją otrzymał Jerzy Brzęczek. W czwartek na treningu zespołu w Myślenicach pojawiła się również liczna grupa kibiców Białej Gwiazdy, która nie tylko oczekiwała zmiany nastawienia piłkarzy, ale także zapewniła drużynę o ich wsparciu.

  • Wisła Kraków jest w tym sezonie poważnie zagrożona spadkiem z Ekstraklasy
  • W dwóch pierwszych meczach drużyna Białej Gwiazdy nie zdobyła ani jednego punktu. Efektem była zmiana na stanowisku trenera
  • Kibice Wisły pojawili się w czwartek na treningu swojego zespoły w Myślenicach

Wisła spadnie z Ekstraklasy?

Po rozczarowującej jesieni w wykonaniu drużyny, kibice Wisły Kraków z wielkimi nadziejami czekali na pierwsze spotkania w rundzie wiosennej. Te przyniosły jednak kolejne rozczarowania. Wisła w fatalnym stylu doznała dwóch porażek – 0:2 z Rakowem Częstochowa na wyjeździe i 0:1 ze Stalą Mielec u siebie. Obecnie zajmuje co prawda 13. miejsce w ligowej tabeli, ale ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Pierwszą ofiarą fatalnych występów w pierwszych spotkaniach w 2022 roku został trener Adrian Gula, który po przegranym meczu ze Stalą rozstał się z posadą trenera. Jego następcą został były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, który zdecydował się na podjęcie bardzo trudnego zadania, jakim jest uratowanie ekstraklasy.

Kibice Wisły na treningu zespołu

Kibice Wisły swoje niezadowolenie z postawy zespołu wyrazili już podczas i po zakończeniu meczu ze Stalą Mielec, kiedy schodzących do szatni zawodników Białej Gwiazdy żegnały gwizdy. Fani krakowskiego zespołu nie zamierzali pozostawać obojętni na postawę drużyny i postanowili się również pojawić na jednym z treningów zespołu.

Liczna grupa fanów Białej Gwiazdy w czwartkowe przedpołudnie zjawiła się w Myślenicach, gdzie Wisła ma swoją bazę treningową. W pierwszej kolejności kibice Wisły w dość ostrych słowach wyrazili swoje niezadowolenie z postawy piłkarzy, a także zaapelowali do nich o zmianę nastawienia, walkę w kolejnych spotkaniach oraz zrobienie wszystkiego, aby klub utrzymał się w Ekstraklasie. Nie zabrakło także zapewnień o wsparciu z ich strony.

Najbliższe spotkanie wiślaków czeka w poniedziałek (21 lutego). O godzinie 18:00 zmierzą się przed własną publicznością z bezpośrednim rywalem w walce o pozostanie w lidze – Górnikiem Łęczna.

Zobacz także: Brzęczek zmieni oblicze Białej Gwiazdy? “Wisła złapie swój rytm”

Wisła Kraków
Górnik Łęczna
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21 lutego 2022 17:56.

Komentarze