Poważny uraz obrońcy Górnika. W tym roku już nie zagra

Rafał Janicki
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Janicki

Rafał Janicki w sobotnim meczu z Piastem Gliwice doznał poważnej kontuzji. Jak poinformował Górnik Zabrze, obrońca w niedzielę przejdzie operację. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku już nie zagra.

  • Rafał Janicki nie dokończył sobotniego meczu z Piastem Gliwice
  • Gracz Górnika z placu gry został zniesiony na noszach
  • Jak się okazuje, Janicki doznał bardzo poważnego urazu i w niedzielę przejdzie operację

Rafał Janicki przejdzie operację

Do przykrego zdarzenia doszło w doliczonym czasie gry sobotniego meczu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice. Rafał Janicki po zderzeniu z jednym z rywali padł na murawę i długo się nie podnosił. Od razu wiadomo było, że uraz jest poważny.

Na placu gry pojawił się sztab medyczny zabrzańskiego Górnika. Po dłuższej chwili obrońca gospodarzy został zniesiony z murawy na noszach i od razu został przewieziony do szpitala na badania, o czym informował podczas pomeczowej konferencji trenerów Bartosch Gaul. Jak się okazuje, uraz jest bardzo poważny. Zawodnik przejdzie w niedzielę operację.

– Rafał Janicki jest już po badaniach, które wykazały, że podczas urazu zostały uszkodzone struktury zarówno kostne jak i więzadłowe prawej nogi. W niedzielę rano Rafał przejdzie zabieg operacyjny – napisał Górnik w oficjalnym komunikacie.

Sytuacje bardzo długo na monitorze VAR oglądał arbiter główny tego spotkania Bartosz Frankowski ostatecznie decydując się ukarać zawodnika Piasta Ariela Mosóra czerwoną kartką. Chwilę później w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry, po sporym zamieszaniu w polu karnym Górnik zdołał doprowadzić do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Jensen. Mecz skończył się rezultatem 3:3.

Zobacz również: Sześć goli, zwroty akcji i czerwona kartka. Derby na duży plus

Komentarze