Popis Jagiellonii w starciu z Wartą, kolejny gol Guala [WIDEO]

Jagiellonia Białystok rozbiła Wartę Poznań (3:1), a zaimponowała zwłaszcza w pierwszej połowie. Świetny mecz rozegrał Marc Gual, autor bramki i dwóch asyst.

Marc Gual
PressFocus Na zdjęciu: Marc Gual
  • Jagiellonia nie dała szans Warcie Poznań i pokonała ją 3:1. Wszystkie gole dla gospodarzy padły w pierwszej połowie
  • Najlepszym zawodnikiem meczu został Marc Gual, który brał udział w każdej z akcji bramkowych białostoczan
  • Pięknym trafieniem popisał się też Nene

Jagiellonia potrzebowała zaledwie połowy, by rozmontować Wartę

Jagiellonia Białystok fantastycznie weszła w spotkanie z Wartą Poznań. Już w dziewiątej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po świetnym wyjściu spod własnej bramki. Lewym skrzydłem ruszył Bartłomiej Wodwik, który spuentował akcję asystą, a kolejnym golem popisał się Marc Gual.

Jak się okazało, był to kolejny wielki mecz Hiszpana. Tuż po upływie kwadransa było już bowiem 2:0. To właśnie Gual odnalazł się na lewym skrzydle. Podawał do Jesusa Imaza, ale tor lotu przeciął Dawid Szymonowicz, który trafił do własnej siatki.

Warta przez całą pierwszą połowę nie potrafiła wejść na poziom zbliżony do Jagi. W 31. minucie białostoczanie wysoko odebrali piłkę, a ta trafiła – rzecz jasna – do Guala. Hiszpan oddał ją Nene, a Portugalczyk przepięknym, podkręconym uderzeniem podwyższył rezultat.

Po zmianie stron poziom się wyrównał, zapewne przez to, że gospodarze zdjęli nogę z gazu. W 70. minucie boisko z urazem opuścił Dimitrios Stavropoulos. Grek z rozciętą głową i pokiereszowanym nosem skierował się ponoć prosto ze stadionu do szpitala. W końcówce, z kolei, Stefan Savić zdobył gola na otarcie łez dla fanów Warty. Na więcej nie było już jednak stać gości.

Jagiellonia w pełni zasłużenie pokonała poznaniaków, a pierwsza połowa w jej wykonaniu była jedną z lepszych w tym sezonie. Tym samym w tabeli na żywo białostoczanie awansowali na ósme miejsce w tabeli.