Jagiellonia Białystok zwolniła trenera

Bogdan Zając
Bogdan Zając PressFocus

Bogdan Zając został zwolniony ze stanowiska trenera Jagiellonii Białystok. Klub z Podlasia poinformował o tym w środę w oficjalnym komunikacie. Powodem takiej decyzji niewątpliwie są rozczarowujące wyniki drużyny w obecnym sezonie i ostatnich tygodniach.

Jagiellonia na razie z tymczasowym trenerem

“Informujemy, że z dniem 17 marca 2021 roku Bogdan Zając przestał pełnić funkcję trenera Jagiellonii Białystok. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Tymczasowo obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Rafał Grzyb. Trenerze, dziękujemy i życzymy powodzenia.” – napisał klub w oficjalnym komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Na razie nie wiadomo kto zostanie następcą Bogdana Zająca, ale wiele wskazuje na to, że nazwisko nowego szkoleniowca nie zostanie ogłoszone przed weekendem. W sobotę drużynę Jagiellonii czeka wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań. W meczu tym zespół prawdopodobnie poprowadzi wspomniany w komunikacie Rafał Grzyb. Były zawodnik Jagiellonii nie posiada wymaganej przepisami licencji, dlatego też nie może na stałe przejąć zespołu. Niewykluczone, że nowy szkoleniowiec obejmie drużynę w trakcie zbliżającej się przerwy na mecze reprezentacji.

Bogdan Zając stanowisko trenera Jagiellonii objął latem ubiegłego roku, zastępując na nim Iwajło Petewa. Drużyna pod jego wodzą nie spełniła jednak oczekiwań. Potwierdzeniem tego jest dopiero 12. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy po 21. kolejkach. W Białymstoku trudno było również o optymizm na przyszłość, biorąc pod uwagę uzyskiwane przez drużynę wyniki w 2021 roku. W sześciu ostatnich kolejkach drużyna zdobyła tylko dwa punkty, a aktualnie notuje serię trzech porażek z rzędu.

Komentarze