Jacek Magiera o modzie na Śląsk Wrocław. “Wielu uznawało to za szaleństwo”

Śląsk Wrocław jeszcze kilka miesięcy temu walczył o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. W dużym stopniu udało się to dzięki nieporadnej postawie Wisły Płock. Dzisiaj natomiast Wojskowi walczą o najwyższe cele, uzmysławiając wszystkim, że w piłce nożnej wszystko może się zmienić o 180 stopni. W rozmowie z Meczykami szkoleniowiec wrocławian przekonywał, ze na drużynie nie ma żadnej presji.

Jacek Magiera
Obserwuj nas w
fot. Imago / Adam Starszynski / PressFocus / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Jacek Magiera
  • Bardzo ambitne plany na trwający sezon ma Śląsk Wrocław
  • Trener Wojskowych nie narzuca jednak dodatkowej presji na swoich zawodników
  • W rozmowie z Meczykami wprost powiedział, jakie stawia cele przed zespołem

Jacek Magiera racjonalnie podchodzi do stawiania celów Śląskowi

Śląsk Wrocław ma ambitne plany związane z trwającym sezonem. Ekipa z Tarczyński Arena jest już praktycznie pewna utrzymanie w lidze, co było przed startem sezonu głównym celem drużyny. Dzisiaj zespół z Wrocławia może myśleć o miejscu premiowanym grą w europejskich pucharach. Chociaż trener Śląska przekonuje, że zawsze najbliższy mecz jest najważniejszy dla drużyny.

– Piłka nożna to momenty, a my jesteśmy w bardzo dobrym momencie, który trzeba wykorzystać. Nie nakładam żadnej presji na nikogo. Gramy od meczu do meczu. Nie patrzymy na to, co będzie w styczniu czy maju. Takie jest moje podejście i to mówię piłkarzom w szatni – mówił Jacek Magiera w rozmowie z Meczykami.

Ostatnio w trakcie spotkań wrocławskiej ekipy zdecydowanie dopisuje frekwencja na trybunach. Na ten temat opiekun Wojskowych również zabrał głos. – Jak widzę pełny stadion, czuję ogromną dumę. To jest coś pięknego. Jednym z celów naszego zespołu była średnia ponad 20 tysięcy kibiców na mecz. Zdarzało się w tamtym sezonie, że na trybunach było 5 tysięcy ludzi i wiele osób ten cel uznawało za szaleństwo. Poprzez dobrą grę, marketing i pracę wszystkich ludzi w klubie zrealizowaliśmy to. We Wrocławiu jest teraz moda na Śląsk – dodał Magiera.

Śląsk Wrocław zostanie mistrzem Polski w sezonie 2023/2024?

Tak 87%
Nie 13%
Nie mam zdania 0%
54+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Komentarze