Gytkjaer wierzy w sukces nowego trenera Lecha. “To będzie wspaniałe doświadczenie”

Christian Gytkjaer w wywiadzie udzielonym duńskiemu portalowi Tipsbladet.dk zabrał głos na temat Lecha Poznań, którego nowym trenerem został ostatnio jego rodak - Niels Frederiksen.

Christian Gytkjaer i Niels Frederiksen
Obserwuj nas w
Aflo Co. Ltd. / Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Christian Gytkjaer i Niels Frederiksen

Christian Gytkjaer: Świetnie wspominam pobyt w Lechu Poznań

Nowym szkoleniowcem Lecha Poznań został Niels Frederiksen, który na ławce trenerskiej zastąpił Mariusza Rumaka. 53-letni Duńczyk rozpoczął już okres przygotowawczy do sezonu z drużyną Kolejorza. Tymczasem wywiadu Andersowi Jensenowi z duńskiego portalu “Tipsbladet.dk” udzielił Christian Gytkjaer – były napastnik Lecha Poznań, a obecnie snajper Venezii, z którą awansował do Serie A.

34-letni atakujący oczywiście wypowiedział się na temat swojego rodaka, z którym miał okazję współpracować za czasów gry w Lyngby BK.

Świetnie wspominam pobyt w Lechu, to fantastyczny zespół. Znakomicie czułem się w Poznaniu i życzę Nielsowi Frederiksenowi wszelkich sukcesów. Panuje tam wspaniała kultura kibicowska, jedna z najlepszych w polskim futbolu. Ludzie się angażują w życie klubu, a na stadionie jest mnóstwo ludzi – powiedział Christian Gytkjaer.

POLECAMY TAKŻE

W Lechu Poznań jest fajna atmosfera, choć z drugiej strony na trenerze ciąży także duża presja. Myślę jednak, że będzie to dla niego wspaniałe doświadczenie. Życzę mu wszystkiego najlepszego – dodał były napastnik Kolejorza.

To jeden z dwóch największych klubów w Polsce, więc oczywiście presja jest i to może trochę większa niż gdzie indziej. Nigdy nie miałem z tym problemu. Na tym poziomie trzeba sobie radzić z pewnego rodzaju presją. Wszystko poszło dobrze i zdobyłem wiele bramek – kontynuuje duński snajper.

Oczywiście minęło wiele lat, odkąd Niels Frederiksen był trenerem w Lyngby. Wspominam to jako wspaniały czas i jestem pewien, że w Brondby bardzo się rozwinął i stał się bardziej doświadczonym szkoleniowcem. W Poznaniu istnieje presja osiągania dobrych wyników, ale uważam, że będzie mu to odpowiadać – zakończył.

Komentarze