Fortuna Puchar Polski: Problemy Lecha w Pruszkowie

Dani Ramirez

Bez niespodzianki obeszło się w jedynym poniedziałkowym meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Awans do kolejnej rundy wywalczył Lech Poznań, który w wyjazdowym meczu pokonał 3:2 Znicz Pruszków.

Pierwszą bramkę obejrzeliśmy w 18. minucie. Kolejorza na prowadzenie wyprowadził wówczas Mohammad Awwad, który świetnym uderzeniem wykorzystał podanie Niki Kaczarawy.

Dziesięć minut później niżej notowany Znicz niespodziewanie doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu w pole karne Kolejorza, piłka trafia do ustawionego przed bramką Macieja Wichtowskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 49. minucie drugiego gola dla drużyny Dariusza Żurawia zdobył Dani Ramirez, który pokonał bramkarza Znicza pięknym strzałem z około szesnastu metrów. Piłka wylądowała w samym okienku.

Niespełna dziesięć minut później Hiszpan po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując dogranie Jana Sykory. W tym momencie rywalizacja wydawała się być rozstrzygnięta, ale gospodarze nie zamierzali się poddawać. W 68. minucie zdobyli kontaktowego gola, po tym jak Jakub Zagórski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Było to jednak wszystko, na co było stać gospodarzy w tym meczu.