Fortuna Puchar Polski: Lechia gra dalej

Piotr Stokowiec

Lechia Gdańsk to kolejny zespół, który zameldował się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Stokowca w rozegranym we wtorek zaległym meczu 1/16 finału skromnie 1:0 pokonali na wyjeździe Olimpię Grudziądz.

Pierwsza połowa wtorkowego spotkania nie przyniosła bramek. Gospodarze, którzy na co dzień grają w drugiej lidze, toczyli wyrównany pojedynek z faworyzowanym rywalem. Przy odrobinie szczęścia mogli nawet prowadzić.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 61. minucie. Wówczas Ciechanowski nieprzepisowo powstrzymywał we własnym polu karnym Urbańskiego i prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Lechii. Jedenastkę na gola pewnym strzałem wykorzystał Łukasz Zwolińskiego.

Kilka chwil później piłka wylądowała w bramce Lechii. Z wpisania się na listę strzelców cieszył się już Piotra Janczukowski, ale ostatecznie po skorzystaniu z systemu VAR arbiter tego gola nie uznał. Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

W pierwotnym terminie – 31 października – spotkanie zostało odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego.

Olimpia Grudziądz – Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)
0:1 Zwoliński (k.) 64′