Zagłębie wywalczyło utrzymanie, Raków na tarczy

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa

Zagłębie Lubin pokonało Raków Częstochowa (1:0) w spotkaniu 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Miedziowi wykonali jednocześnie duży krok w kierunku utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrykowej. Porażka podopiecznych Marka Papszuna sprawia jednocześnie, że mistrzem Polski został Lech Poznań.

  • Na kolejkę przed końcem sezonu PKO Ekstraklasy nowym mistrzem Polski został Lech Poznań
  • O sukcesie Kolejorza zdecydowało trafienia Kacpra Chodyny w boju Zagłębie – Raków
  • Podopieczni Piotra Stokowca są pewni ligowego bytu przed ostatnią serią spotkań w lidze polskiej

Raków stracił szanse na spektakularny sukces

Zagłębie Lubin przystępowało do potyczki z Rakowem Częstochowa, chcąc zapewnić sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Aby taki stan rzeczy miał miejsce, to Miedziowi musieli pokonać częstochowian. Niebiesko-czerwoni chcieli natomiast wygrać, aby do ostatniej kolejki mieć nadzieje na mistrzostwo Polski.

Pierwsza odsłona na stadionie w Lubinie nie była ciekawym widowiskiem. Obie ekipy zagrały bardzo ostrożnie, a następstwem takiego obrotu wydarzeń była mała ilość sytuacji strzeleckich. Jednocześnie do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

W drugiej części gry decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w doliczonym czasie gry. Po dotknięciu piłki ręką przez Zorana Arsenicia we własnym polu karny sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia, którego na gola zamienił Kacper Chodyna.

Do końca zawodów rezultat już nie uległ zmianie. W związku z tym dzięki cenne wygranej Zagłębie zapewniło sobie ligowy byt na kolejkę przed końcem sezonu. Tymczasem Raków definitywnie stracił szanse na mistrzostwo, które wygrał ostatecznie Lech Poznań. Kolejorz po mistrzowski tytuł sięgnął po raz ósmy w historii i pierwszy od 2015 roku.

Komentarze