Nowy trener Lechii opowiedział o stylu gry. “Chcemy wydobyć maksimum z piłkarzy”

Zatrudnienie Davida Badii przez Lechię Gdańsk na stanowisko trenera było sporą niespodzianką. 48-letni Hiszpan w wywiadzie dla portalu "Meczyki.pl" opowiedział, jaki ma plan na Bialo-Zielonych.

David Badia
PressFocus Na zdjęciu: David Badia
  • David Badia od dziesięciu dni piastuje stanowisko szkoleniowca Lechii Gdańsk
  • Katalończyk przejął tę posadę po zwolnionym niedawno Marcinie Kaczmarku
  • 48-letni Hiszpan udzielił wywiadu portalowi “Meczyki.pl”, w którym zabrał głos nt. stylu gry

“Nasz styl gry będzie bardzo praktyczny”

David Badia zastąpił Marcina Kaczmarka na stanowisku trenera Lechii Gdańsk. Zatrudnienie Hiszpania przez Biało-Zielonych było nie lada niespodzianką. 48-letni Katalończyk pierwsze szlify trenerskie zbierał w La Masii, a później pracował w Antalyasporze, Ethnikosie, AEK-u Larnaca oraz Akritasie Chlorakas. Nowy szkoleniowiec siedemnastej drużyny PKO BP Ekstraklasy w wywiadzie dla Błażeja Łukaszewskiego na łamach portalu “Meczyki” opowiedział m.in. o preferowanym przez niego stylu gry.

Nasz styl gry będzie bardzo praktyczny. Chcemy wydobyć maksimum z piłkarzy. To musi być najwyższa wydajność zawodników w każdym spotkaniu. Oczywiście będziemy chcieli zbliżać się do stylu gry bardziej “piłkarskiego” – powiedział Davida Badia.

Im lepiej grasz, tym większe jest prawdopodobieństwo na wygrywanie spotkań. Jestem przekonany, że możemy rozgrywać mecze, w których będziemy częściej dochodzić do sytuacji strzeleckich. Im więcej trenujesz, tym większa szansa, że nic nie powstrzyma cię przed wygranymi – dodał.

Myślę, że piłkarze na bazie tego co widziałem w przeszłości muszą być bardziej zaangażowani. Ta drużyna powinna grać bardziej “ze sobą”. W oparciu o te dwie zasady zespół będzie się rozwijał i poprawiał – zakończył nowy opiekun Biało-Zielonych.

Komentarze