Lech Poznań zatrzyma obrońcę na stałe

Lech Poznań nie przestaje zasypywać fanów dobrymi wieściami. Po ogłoszeniu przedłużeń umów z Filipem Szymczakiem i Barrym Douglasem, Kolejorz poinformował o sprowadzeniu na stałe Filipa Dagerstala. Jak dotąd przebywał na Bułgarskiej w ramach wypożyczenia z rosyjskiego FK Chimki.

Filip Dagerstal
PressFocus Na zdjęciu: Filip Dagerstal
  • Lech Poznań w środę podzielił się z fanami trzema dobrymi informacjami
  • Kolejorz przedłużył umowy z Filipem Szymczakiem i Barrym Douglasem
  • Podpisał też kontrakt na stałe z Filipem Dagerstalem. Szwed był, jak dotąd, tylko wypożyczony z FK Chimki. Nowe regulacje FIFA dot. piłkarzy z ligi rosyjskiej pozwoliły poznaniakom na wykonanie takiego ruchu

Dagerstal na stałe w Lechu Poznań!

Kibice Lecha Poznań mają ostatnio sporo powodów do radości. Zarząd klubu wybrał środę na dzień przekazywania dobrych wieści. Już wcześniej Kolejorz poinformował o przedłużeniu kontraktów z Filipem Szymczakiem oraz Barrym Douglasem.

Ostatnia – jak dotąd – z tego typu informacji dotyczy Filipa Dagerstala. Kolejorz oznajmił bowiem, że zdołał zakontraktować środkowego obrońcę na stałe. Dotychczas 26-latek przebywał w Polsce jedynie w ramach wypożyczenia z rosyjskiego FK Chimki. Nowe regulacje FIFA dot. zawodników z klubów mających siedziby w Rosji pozwoliły Lechowi domknąć transakcję, nad którą dyrektorzy pracowali już od dłuższego czasu.

Oczywiście to dla mnie bardzo ważny dzień, czuję dużą ekscytację. Chciałem tego ruchu od bardzo dawna i cieszę się, że klub również dążył do tego samego. Mamy przed sobą tylko jeden mecz, ale teraz już nie mogę się doczekać kolejnych spotkań w Lechu, czekam na nie z niecierpliwością. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że dopięliśmy wszelkich formalności i będę kontynuował swoją karierę tutaj, w Poznaniu – cieszył się defensor po podpisaniu umowy.

Dagerstal rozegrał w tym sezonie 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich dwie asysty.

Czytaj więcej: Lech Poznań zdecydował się związać na dłużej z weteranem.

Lech Poznań
Jagiellonia Białystok
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 27 maja 2023 17:44.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze