Artur Skowronek
Artur Skowronek fot. Radosław Bełżek

Artur Skowronek “na wylocie” z Wisły? Decyzja mogła już zapaść

Artur Skowronek jest blisko odejścia z Wisły Kraków – dowiedział się serwis Goal.pl. Jak ustaliliśmy władze klubu rozglądają się za następcą, choć nie ma w tej kwestii jednomyślności.

Czytaj dalej…

Skowronek jeszcze do niedawna cieszył się pełnym wsparciem ze strony władz klubu. Nawet po porażce z Wartą Poznań nie było ze strony zarządu żadnych nerwowych ruchów, ani zwoływania na szybko “sztabu kryzysowego”. Jeszcze we wtorek słyszeliśmy nieoficjalnie, że nie ma tematu zastąpienia trenera kimś innym.

Według naszych informacji to się jednak zmieniło, ale właściciele klubu nie są w tej kwestii jednomyślni. Słyszymy, że rozpoczęto jednak sondowanie rynku w poszukiwaniu następcy Artura Skowronka, choć nie padają żadne konkretne nazwiska. Trener Skowronek ma poprowadzić drużynę w najbliższym meczu z Zagłębiem Lubin, mimo że w wewnętrznych rozmowach pojawił się plan, by już w sobotę na ławce usiadł tymczasowy szkoleniowiec. Mógłby nim być Kazimierz Kmiecik. Z tej opcji jednak zrezygnowano.

Czy to oznacza, że władze Wisły nie skreśliły ostatecznie Skowronka, a szukając jego następcy chcą zabezpieczyć się na wypadek konieczności podjęcia trudnej decyzji? Tego nie udało nam się potwierdzić. Jest też inna hipoteza, o której usłyszeliśmy od drugiego ze źródeł – władze Białej Gwiazdy są zdecydowane na rozstanie z obecnym szkoleniowcem, ale dopiero w momencie, w którym dostępny będzie Jerzy Brzęczek.

Jedno jest pewne – z wyników w klubie nikt nie jest zadowolony. Sezon trwa od sierpnia, a drużyna zaliczyła już trzy kompromitujące występy (porażki z KSZO Ostrowiec w Pucharze Polski, oraz ligowe z Wisłą Płock i Wartą Poznań) oraz szereg spotkań nie niosących za sobą większych nadziei. Były przebłyski, jak w meczach z Rakowem Częstochowa (0:0) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:0) oraz bardzo wysokie zwycięstwo nad wracającą po kwarantannie Stalą Mielec (6:0), ale ogólna ocena nie może być pozytywna. Wisła w 10 ligowych meczach zgromadziła 10 punktów, mniej niż na tym samym etapie poprzedniego sezonu, gdy desperacko grała o utrzymanie.

Jeszcze do niedawna pozycja Skowronka wydawała się mocna, ale na myśl przychodzi od razu zwolnienie Macieja Stolarczyka. Na dwa tygodnie przed wręczeniem mu dymisji, władze Wisły publicznie zapewniały o pełnym wsparciu dla trenera.

Komentarze