Hasan Salihamidzić

Hasan Salihamidzić to były piłkarz występujący na pozycji bocznego pomocnika. Od 2017 roku związany z zarządem Bayernu Monachium, a od 2020 roku pełni funkcję dyrektora zarządu ds. sportu.

fot. PressFocus

Hasan Salihamidzić – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoHasan Salihamidzić
Data urodzenia1 stycznia 1977 roku
Miejsce urodzenia Jablanica
NarodowośćBośnia i Hercegowina
Miejsce pracyBayern Monachium
Stanowiskodyrektor zarządu ds. sportu

Salihamidzić – zapuszczanie korzeni w Monachium

Hasan Salihamidzić szybko opuścił ojczyznę, by trafić do Niemiec. Przebijał się w Hamburgerze SV, ale szybko dostrzegł go Bayern Monachium. Ostatecznie jako piłkarz w stolicy Bawarii spędził dziewięć, wypełnionych sukcesami lat. Łącznie sięgnął z Die Roten po aż 17 trofeów, w tym Ligę Mistrzów i sześć mistrzostw Niemiec.

Salihamidzić jako dyrektor i kierownik

Niemal dekada w Bawarii sprawiła, że stał się legendą zespołu z Allianz Arena. Salihamidzić skończył piłkarską karierę w 2012 roku, a już po siedmiu latach został ambasadorem Bayernu. Tę rolę pełnił zaledwie przez kilka miesięcy, bo od 1 sierpnia awansował na dyrektora sportowego. Choć wielu kibiców zarzucało Bawarczykom zbytnią powściągliwość na rynku, klub nieprzerwanie odnosił sukcesy i sprowadzał czołowych zawodników. Wielka w tym rola Salihamidzicia, który w 2020 roku ponownie zmienił funkcję. Od tamtej pory jest dyrektorem zarządu ds. sportu, a więc zarządza całym sztabem odpowiedzialnym za transfery.

To za jego kadencji Robert Lewandowski zdecydował się opuścić stolicę Bawarii. Ostatecznie jego przenosiny do Barcelony okazały się dobrym wyborem dla każdej ze stron – tym bardziej, że Bayern zarobił na 33-letnim wówczas graczu aż 45 milionów euro.

Hasan Salihamidzić – aktualności