Zmiana trenera w Augsburgu. Kto poprowadzi Polaków?

Markus Weinzierl
Markus Weinzierl Pressfocus

Poniedziałkowym popołudniem przedstawiciele Augsburga poinformowali o zmianie trenera pierwszego zespołu. Na miejsce Heiko Herrlicha zatrudniono Markusa Weinzierla, który kilka lat wcześniej pełnił już rolę głównego szkoleniowca.

Słabe wyniki i odległe miejsce w tabeli

Augsburg od dłuższego czasu zawodził. Tylko dziewięć zwycięstw to za mało, aby być spokojnym o utrzymanie. Kolejna seria meczów bez wygranej zmusiła klubowe władze do podjęcia zdecydowanych działań. W konsekwencji z pracą na stanowisku trenera pożegnał się Heiko Herrlich. Przygoda 49-latka na WWK Arenie trwała rok i na trzy kolejki przed końcem sezonu nowym szkoleniowcem Augsburga został Markus Weinzierl, który pełnił wcześniej tę rolę, w latach 2012-2016.

Po wnikliwej analizie doszliśmy do wniosku, że potrzebne są nam zmiany na stanowisku trenera. W weekend doszło zresztą do rozmów z Markusem Weinzierlem. Stwierdziliśmy, że jest on najlepszą opcją. On sam odczuwa ogromne podekscytowanie związane z tym wyzwaniem – stwierdził Stefan Reute.

Jaki ma to wpływ na polskich piłkarzy w Augsburgu?

Heiko Herrlich w rundzie rewanżowej zaczął częściej korzystać z usług Roberta Gumnego. Boczny defensor nie miał łatwego początku, jednak z każdym meczem udowadnia swoją wartość, o czym świadczy chociażby premierowy gol w starciu z FC Koeln (2:3). Co ciekawe Polak najpierw otrzymał najwyższą notę za pracę na boisku, a później został wybrany do jedenastki 31. kolejki Bundesligi. W najbliższych spotkaniach zobaczymy, czy Markus Weinzierl również będzie stawiał na 22-latka, natomiast o pozycje Rafała Gikiewicza możemy być spokojni.

Augsburg ma na swoim koncie 33 punkty i zajmuje 13. pozycję w tabeli. Ekipa, w której występują Polacy nadal nie może być pewna utrzymania, ponieważ ma jedynie cztery oczka zapasu nad strefą spadkową.

Komentarze