Anglicy uważają “Lewego” za faworyta do wygrania Złotej Piłki

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Pod koniec listopada odbędzie się gala wręczenia Złotej Piłki. Angielski portal 90min.com wskazał swojego faworyta w prestiżowym plebiscycie. Według wyspiarzy faworytem do zgarnięcia nagrody jest Robert Lewandowski.

  • Portal 90min.com uważa, że Robert Lewandowski najbardziej zasługuje na Złotą Piłkę
  • W tym roku wszystko jest możliwe, ale największym konkurentem Polaka niewątpliwie jest Lionel Messi

“Lewy” na 1. miejscu w rankingu portalu 90min.com

W tym tygodniu poznaliśmy 30 piłkarzy, którzy znaleźli się na liście kandydatów do wygrania Złotej Piłki za sezon 2020/21. Wśród nich znalazł się Robert Lewandowski. Piłkarscy eksperci twierdzą, że tak duża liczba graczy jest nadzwyczajnie niepotrzebna. Niektórzy też uważają, że większy prestiż byłby, gdy France Football wytypowało jedynie 10 zawodników.

Głosowanie już trwa, natomiast galę wręczenia nagród zaplanowano na 29 listopada. Dużą szansę na kolejną Złotą Piłkę ma Lionel Messi. Argentyńczyk triumfował latem w Copa America, z kolei wcześniej rozegrał przyzwoitą kampanię w koszulce FC Barcelony.

Zdania są i będą jednak podzielone. Coraz więcej pojawia się wieści odnośnie Roberta Lewandowskiego. Polak bryluje w statystkach i nie ma sobie równych pod względem liczby strzelonych goli. Spora część futbolowego środowiska jest zdania, że to właśnie 33-latek najbardziej zasługuje na nagrodę. Takiego samego zdania są dziennikarze brytyjskiego portalu 90min.com. Według wyspiarzy Lewandowski powinien dostać tę nagrodę już w ubiegłym roku i wielkim nieporozumieniem byłoby wybranie innego gracza.

Dla przypomnienia, kiedy “Lewy” wygrał Ligę Mistrzów w barwach Bayernu, chwilę później okazało się, że tym razem nie dojdzie do wręczenia Złotej Piłki. Wszystko było spowodowane przerwaniem gry w piłkę przez pandemię konranowirusa.

Przeczytaj również: Kto wygra Złotą Piłkę? Messi docenił Lewandowskiego

Komentarze