Kto wygra Złotą Piłkę? Messi docenił Lewandowskiego

Leo Messi
Leo Messi Pressfocus

Leo Messi to jeden z głównych kandydatów do wygrania Złotej Piłki za 2021 rok. Argentyńczyk w gronie faworytów widzi między innymi Roberta Lewandowskiego.

  • Leo Messi za duże szanse na otrzymanie siódmej Złotej Piłki w swojej karierze
  • Argentyńczyk wskazał kto jego zdaniem ma szansę na triumf w tym prestiżowym plebiscycie
  • Zwycięzcę Złotej Piłki poznamy 29 listopada w Paryżu

Messi wskazał faworytów do wygrania Złotej Piłki

W 2021 roku Messi spełnił swoje marzenie i wygrał trofeum z seniorską reprezentacją Argentyny. Przełamanie nastąpiło w tegorocznym Copa America. 34-latek rozegrał wyśmienity turniej i był liderem swojej kadry, która w decydującym boju okazała się lepsza od Brazylii.

Bardzo możliwe, że turniej o mistrzostwo Ameryki Południowej, będzie miał duże znaczenie przy wyborze zdobywcy Złotej Piłki. W tym roku nie ma bowiem zdecydowanego faworyta do wygrania tego plebiscytu i każdy szczegół może mieć znaczenie.

Eksperci są podzieleni i mają różnych kandydatów do przyznania tego prestiżowego wyróżnienia. Niektórzy uważają, że Złota Piłka powinna zostać przyznana Jorginho, który triumfował w Lidze Mistrzów oraz na Euro 2020. Leo Messi nie wymienił jednak Włocha wśród swoich faworytów. Kto został zatem doceniony przez Argentyńczyka?

W PSG jest dwóch piłkarzy, na których z łatwością mógłbym zagłosować. To Neymar i Kylian Mbappe. Jest też Lewandowski, który miał wspaniały rok. No i doskonały Benzema – powiedział Leo Messi. Czy któryś z tych piłkarzy faktycznie otrzyma Złotą Piłkę. Tego dowiemy się 29 listopada na gali w Paryżu.

Czytaj także: Lewandowski wśród 30 nominowanych do Złotej Piłki!

Komentarze