Hansi Flick
Hansi Flick fot. PressFocus

Trenerzy o Lewym. “Bayern wygrał tylko dzięki niemu”

Ogromnych emocji dostarczyli w niedzielę zespoły Bayernu Monachium i Herthy Berlin. Ogromny wkład miał w to Robert Lewandowski, który zdobył wszystkie cztery gole dla mistrzów Niemiec w wygranym 4:3 meczu. Po końcowym gwizdku sędziego głos na temat spotkania i wyczynu reprezentanta Polski zabrali trenerzy obu zespołów – Hansi Flick i Bruno Labbadia.

Czytaj dalej…

Unikalne umiejętności

Szkoleniowiec Bayernu zdaje sobie sprawę, że w kadrze swojej drużyny ma ogromny skarb. – Robert Lewandowski pokazał, że mając takie szanse, może zdobyć cztery bramki. Robert jest absolutnie superstrzelcem. Ważne jest dla mnie, że wnosi do gry drużyny również inne elementy niż bramki, a także pracuje w defensywie. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jego umiejętności są unikalne – mówił Hansi Flick podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Wyczyn Roberta Lewandowskiego nieco przyćmił postawę mistrzów Niemiec w defensywie. Bawarczycy po raz kolejny pozwolili rywalom na zdobycie kilku bramek. – Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności. Nie jest łatwo zawodnikom, ponieważ nie wszyscy są gotowi na 100 procent. Wiemy, że w defensywie możemy lepiej współpracować jako zespół i wywierać większą presję na przeciwnika. To co mnie cieszy to 100-procentowa mentalność zespołu. Jest w nim absolutna wola zwycięstwa. Po przerwie na mecze reprezentacji będzie czas na pokazanie pięknego futbolu, który wszyscy kochamy – dodał Flick.

Labbadia: Bayern wygrał dzięki Lewandowskiemu

Trener Herthy Berlin Bruno Labbadia uważa, że jego drużyna nie zasłużyła na porażkę z Bayernem i nie ma wątpliwości, że gospodarze wygrali tylko dzięki umiejętnościom Roberta Lewandowskiego.

– Nie jest nam dziś łatwo, ponieważ jesteśmy głęboko rozczarowani, że nie zdobyliśmy ani jednego punkty. Zasłużyliśmy na to, zespół ciężko pracował i nie zawiódł, gdy przegrywaliśmy 0:2 – mówił Labbadia. – Straciliśmy łatwe bramki, co było szczególnie bolesne, ponieważ Bayern nie miał dziś zbyt wielu okazji, ale ostatecznie wygrał mecz dzięki indywidualnej jakości Roberta Lewandowskiego. Musimy się z tym pogodzić, ale szkoda, bo mogliśmy osiągnąć więcej – dodał.

Komentarze