Bundesliga
Bundesliga

Kolejny transfer RB Lipsk. Tym razem obrońca

RB Lipsk poinformował w środę o sfinalizowaniu kolejnego transferu. Do drużyny dołączył Benjamin Henrichs, który został wypożyczony na rok z francuskiego AS Monaco, z opcją definitywnego transferu.

Czytaj dalej…

Henrichs jest wychowankiem Bayeru Leverkusen, z którego w sierpniu 2018 roku przeniósł się do AS Monaco, z którym podpisał pięcioletnią umowę. W klubie z księstwa rozegrał 44 spotkania. Teraz zdecydował się jednak na powrót do Niemiec.

Henrichs: RB Lipsk ma ambitne cele

– Po dwóch ciekawych latach we Francji, bardzo się cieszę, że wracam do Bundesligi. RB Lipsk jest według mnie jednym z najbardziej ekscytujących klubów w Niemczech, a także w Europie. Ze swoją młodą drużyną trafił do Ligi Mistrzów – powiedział Henrichs, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Klub ma ambitne cele, a drużyna ma widoczny styl gry, o czym mogłem się przekonać podczas moich czterech spotkań w Leverkusen. Po długiej, wymuszonej przerwie we Francji, spowodowanej wcześniejszym zakończeniem sezonu, teraz jeszcze chętniej wrócę na boisko, aby rozpocząć nowy etap – dodał obrońca.

Kolejne wzmocnienie RB Lipsk

Henrichs jest drugim zawodnikiem, o którego pozyskaniu poinformował w środę klub z Saksonii. Do drużyny na zasadzie definitywnego transferu z Red Bull Salzburg dołączył również koreański napastnik Hee-chan Hwang.

Komentarze