David Alaba
David Alaba fot. Karol Cichoń

Bayern przygotowuje się do sprzedaży Alaby?

Im bliżej otwarcia okno transferowe, tym bardziej realny wydaje się scenariusz związany z tym, że szeregi Bayernu Monachium może latem pożegnać David Alaba. Austriacki defensor ma kontrakt ważny tylko do końca czerwca 2021 roku, więc klub z Bawarii, aby nie ryzykować utraty piłkarza na zasadzie wolnego transferu, może się z nim rozstać już w lipcu lub sierpniu.

Czytaj dalej…

The Telegraph sugeruje, że Bayern można zdecydować się na sprzedaż zawodnika, a chętnych na niego nie brakuje. Ostatnio reprezentant Austrii był łączony przede wszystkim z transferem do Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji to jednak nie jedyny klub chętny na pozyskanie lewego defensora.

Jaka przyszłość czeka Austriaka?

Alaba znajduje się także na celowniku Manchesteru City, gdzie menedżerem jest Josep Guardiola. Hiszpan doskonale zna Alabę, bo miał okazję z nim współpracować przez trzy lata, zanim przeniósł się do ekipy z Etihad Stadium.

Wreszcie chętna na pozyskanie zawodnika Bayernu może być również Chelsea FC, która co prawda miała w planach pozyskanie Bena Chilwella z Leicester City. Niemniej na razie negocjacje The Blues z Lisami utkwiły w martwym punkcie.

Alaba w trakcie kampanii 2019/2020 zagrał w 36 meczach, notując w nich jedno trafienie i dwie asysty.

Komentarze