Thomas Müller
Thomas Müller fot. Abaca / Hepta / SPORTPICTURES

Niemcy domagają się powrotu Muellera do reprezentacji

Po ostatniej porażce w Lidze Narodów pojawiły się głosy, że Thomas Mueller powinien wrócić do gry w reprezentacji. Sam zawodnik jest podobno otwarty na taką ewentualność. Wszystko zależy od selekcjonera Joachima Loewa.

Czytaj dalej…

Niemcy zostali rozbici w Lidze Narodów przez Hiszpanię (0:6) i nie awansowali do finałowej fazy tych rozgrywek. W mediach pojawiły się liczne artykuły nawołujące do zmian w reprezentacji. Także w kontekście powołań. Część opinii publicznej wręcz domaga się, by do kadry wrócił Thomas Mueller.

Wśród ekspertów, którzy przedstawili takie stanowisko, był dawny selekcjoner niemieckiej reprezentacji, Jurgen Klinsmann. – Drużynie brakuje wyraźnie lidera, a takim zawsze był Mueller – zauważył w wywiadzie z ESPN.

Zawodnik, który rozegrał 100 meczów w niemieckiej kadrze, nie gra w niej od marca 2019 roku. Zrezygnował wówczas z niego selekcjoner Joachim Loew. Oprócz niego podziękował też Jerome Boatengowi i Matsowi Hummelsowi. Czy teraz, ze względu na niezadowalające wyniki i presję mediów, zmieni zdanie?

Sam Mueller sugeruje, że jest gotowy wrócić do kadry. – Żaden z naszej trójki nie zrezygnował i nie podziękował kadrze – podkreślił w niedawnym wywiadzie Thomas Mueller.

Komentarze