Salihamidzić: Bayern jest atrakcyjny dla nowych pilkarzy

Hasan Salihamidzić
fot. PressFocus Na zdjęciu: Hasan Salihamidzić

Bayern Monachium w hicie drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów zmierzy się z FC Barceloną. Przed tym starciem kilka ciekawych słów wyraził dyrektor sportowy Bawarczyków, który w rozmowie z The Athletic podkreślił, że struktura wiekowa w klubie jest na optymalnym poziomie.

  • Bayern Monachium w szlagierze Champions League zagra dzisiaj z FC Barceloną
  • Ciekawe spostrzeżenie na temat struktury wiekowej w klubie z Monachium wyraził dyrektor sportowy Bawarczyków
  • Kluczowa dla piłkarzy trafiających do niemieckiego giganta ma być stabilizacja

Bayern przyciąga zawodników myślących perspektywnicznie

Bayern Monachium przystąpi do starcia z wicemistrzem La Liga po cennym zwycięstwie nad Interem Mediolan przed tygodniem (2:0). W lidze niemieckiej z kolei Bawarczycy zaliczyli trzy kolejne remisy. Jeden z przedstawicieli władz klubu opowiedział natomiast ostatnio o przedziale wiekowym piłkarzy w klubie.

– Podstawą naszego składu są piłkarze w wieku około 25 lat. Mamy kilku młodych piłkarzy i niewielu powyżej 30. roku życia. Bayern ma bardzo dobrą strukturę wiekową – przekonywał Hasan Salihamidzić w rozmowie z The Athletic.

– Dlatego Bayern jest atrakcyjny dla zawodników, z którymi rozmawialiśmy w trakcie okna transferowego. Myślą w kategoriach 3-5 lat. Patrzą na strukturę drużyny, jakość zawodników, charakter, elastyczność pozycyjną i średni wiek zawodników – powiedział dyrektor sportowy Bayernu.

Klub z Monachium ma na swoim koncie 32. mistrzowskie tytuły w Niemczech. Na koncie Bayernu jest też siedem triumfów w Lidze Mistrzów.

Czytaj więcej: Bayern Monachium – FC Barcelona: typy, kursy, zapowiedź (13.09.2022)

Komentarze