Rummenigge: by spełnić prośbę Flicka, potrzeba współpracy

Karl-Heinz Rummenigge
Karl-Heinz Rummenigge PressFocus

Karl-Heinz Rummenigge wypowiedział się na temat sytuacji Hansiego Flicka. Prezes zarządu Bayernu Monachium przyznał, że Die Roten nie doszli jeszcze do porozumienia w kontekście rozwiązania kontraktu szkoleniowca.

Rummenigge: porozmawiamy po meczu z Mainz

Bayern Monachium przegrał w sobotę z Mainz (1:2), przez co wciąż nie może być oficjalnie uznany starym-nowym mistrzem Niemiec. Karl-Heinz Rummenigge przyznał, że po tym spotkaniu zarząd Bayernu Monachium ma spotkać się z Hansim Flickiem. Tematem konwersacji ma być, rzecz jasna, rozwiązanie kontraktu. Szkoleniowiec Die Roten kilka tygodni temu wyjawił publicznie, że chce odejść z Bawarii wraz z końcem obecnego sezonu.

Umówiliśmy się, że porozmawiamy po spotkaniu z Mainzpowiedział Karl-Heinz Rummenigge w rozmowie z Bild am Sonntag. Zabrał też głos w sprawie odprawy dla szkoleniowca.

Jeżeli mamy spełnić prośbę Hansiego, wszystkie strony muszą współpracować, żeby znaleźć rozwiązanie, z którego Bayern Monachium również będzie zadowolony. Flick jest trenerem, który dokonał z naszą drużyną coś historycznego i jesteśmy zachwyceni jego pracą – orzekł prezes zarządu Die Roten.

Kilka tygodni temu Hansi Flick publicznie oznajmił, że chce odejść z Bayernu, choć jego kontrakt obowiązuje do 2023 roku. 56-latek uważany jest za głównego kandydata do zastąpienia Joachima Loewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec. Jako jeden z powodów chęci odejścia Flicka z Bawarii uznaje się konflikt z jednym z dyrektorów klubu, Hasanem Salihamidziciem.

Publiczny lincz Hasana jest niesprawiedliwy. W Bayernie podejmujemy decyzje transferowe wspólnie z zarządem i radą nadzorczą. Trener również jest zaangażowany w proces – chronił współpracownika Rummenigge.

Flick ma okazję pożegnać się z Bayernem w efektowny sposób. Drużynie brakuje jednego zwycięstwa do sięgnięcia po dziewiąte mistrzostwo Bundesligi z rzędu. 8 maja Die Roten zmierzą się z Borussią Moenchengladbach i dostaną szansę na przypieczętowanie kolejnego tytułu.

Bayern Monachium
Borussia M’gladbach
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 8. maja 2021 18:26.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze