Robert Lewandowski piłkarzem roku w Niemczech!

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Drugi raz z rzędu Robert Lewandowski otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza roku w Niemczech. Dziennikarze jednogłośnie zadecydowali, że to właśnie reprezentant Polski zasługuje na ten tytuł, co potwierdza oddana ilość głosów na napastnika Bayernu Monachium.

  • Robert Lewandowski piłkarzem roku w Niemczech
  • Napastnik Bayernu otrzymał tę nagrodę już drugi raz rzędu
  • Reprezentant Polski zdobył sporą przewagę w głosowaniu, zostawiając konkurencję daleko w tyle

Robert Lewandowski ponowie z prestiżową nagrodą

Miniony sezon Bundesligi był dla Roberta Lewandowskiego wyjątkowy. Reprezentant Polski pobił legendarny rekord Gerda Muellera, kończąc ligowe zmagania z 41 golami na koncie. Ten wyczyn nie mógł pozostać niezauważony i wywołał spore poruszenie w piłkarskim świecie.

Coroczny plebiscyt “Kickera”, w którym niemieccy dziennikarze głosują na najlepszego piłkarza roku, po raz drugi z rzędu wygrał właśnie Robert Lewandowski. Snajper Bayernu Monachium zdeklasował konkurencję, otrzymując aż 356 głosów spośród 563.

Co ciekawe, za 32-latkiem uplasował się Thomas Mueller, który uzbierał jedynie 41 głosów. Natomiast na trzeciej lokacie wylądował Erling Haaland z 38 głosami.

Zaraz po ogłoszeniu wyników do wszystkiego odniósł się sam zainteresowany. Lewandowski nie krył swojego zadowolenia, dodając że taki wynik jest dla niego ogromnym powodem do dumy.

Wiem, ile to znaczy i jaki jest to honor. Dla mnie to kolejny powód do dumy. Ciesze się, ponieważ rzadko zdarza się, aby ktokolwiek zdobywał ten tytuł dwa razy z rzędu – zaznaczył Robert Lewandowski.

Przeczytaj również:

Komentarze