Redaktor naczelny France Football przyznał, że głosował na Lewandowskiego, a nie na Messiego

Robert Lewandowski i Ania Lewandowska
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Ania Lewandowska

Złota Piłka przyznana w poniedziałek wieczorem, a mimo wszystko nie milkną echa wybory dziennikarzy z całego świata. Głos zabrał redaktor naczelny znanego magazynu, który ujawnił, na kogo głosował.

  • Redaktor naczelny France Football skomentował krytyczne opinie związane z wynikami głosowania na najlepszego piłkarza świata 2021 roku
  • Nagrodę otrzymał Lionel Messi, mogący pochwalić się dorobkiem siedmiu Złotych Piłek w kolekcji
  • Wielu ekspertów twierdzi natomiast, że nagroda należała się Robertowi Lewandowskiemu

Redaktor naczelny France Football skomentował krytyczne opinie

Złota Piłka przyznawana jest od 1956 roku. Zwykle ostateczne wyniki bydła różne opinie. Nie inaczej jest tym razem. W związku z tym przedstawiciel magazynu France Football postanowił przedstawić swoje stanowisko w sprawie.

Złota Piłka jest przyznawana na podstawie systemu demokratycznego. Jest 170 jurorów, którzy zdecydowali się głosować na Messiego – powiedział Pascal Ferre, redaktor naczelny magazynu piłkarskiego France Football.

Sam nie postawiłem na Messiego na pierwszym miejscu. Na mojej liście najlepszy był Lewandowskiego. Chociaż jestem zdania, że Leo też zasługuje na Złotą Piłkę – uzupełnił szef plebiscytu Złotej Piłki.

Kapitan reprezentacji Polski tylko w tym roku strzelił 64 gole. Do tego pobił legendarny rekord Bundesligi po względem zdobytych bramek, należący do Gerda Muellera. Lewandowski strzelił 41 goli w lidze niemieckiej w sezonie 2020/2021.

Osiągnięcia Polaka zostało docenione przez Messiego, który w trakcie ceremonii wręczenia Złotej Piłki nie szczędził miłych słów w kierunku napastnika Bayernu Monachium. – Wszyscy wiedzą, że zasłużyłeś na Złotą Piłkę w 2020 roku. Myślę, że France Football powinno przyznać nagrodę Tobie za 2020 roku. Zasługujesz na to, aby mieć tę nagrodę w domu – mówił Argentyńczyk.

Czytaj więcej: Ibrahimović: Messi żyje piłką, ale Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę

Komentarze