Nowe informacje ws. kontuzji Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Robert Lewandowski będzie mógł wystąpić w sobotnim ligowym spotkaniu z Freiburgiem. Napastnik Bayernu Monachium przedwcześnie zakończył czwartkowy trening, ale według informacji dziennikarza Wirtualnej Polski Pawła Kapusty jego występ w najbliższym ligowym meczu nie jest zagrożony.

Kontuzja Roberta Lewandowski: nowe informacje

Niepokojące informacje dotyczące Roberta Lewandowskiego w czwartkowe popołudnie podał niemiecki Bild. 32-letni napastnik po zaledwie 40 minutach zakończył udział w treningu Bayernu Monachium i w nienajlepszym humorze opuścił boisko treningowe w towarzyskie klubowe lekarza i fizjoterapeuty. Powodem miał być uraz odniesiony w trakcie zajęć.

Wszystko jednak wskazuje na to, że kontuzja nie okazała się groźna. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Wirtualnej Polski Paweł Kapusta nic nie stoi na przeszkodzie, aby Lewandowski wystąpił w sobotnim meczu z Freiburgiem. Wydaje się, że decyzja o wcześniejszym zakończeniu treningu podjęta ze względów ostrożnościowych.

W sobotnim meczu 33. kolejki Bundesligi, który rozpocznie się o godzinie 15:30, Lewandowski podejmie próbę wyrównania, a być może nawet pobicia rekordu Gerda Muellera. Były snajper Bayernu Monachium może się pochwalić zdobyciem 40 bramek w trakcie jednego sezonu. Rekord, który przez wiele lat wydawał się nie do pobicia, jest teraz dla Lewandowskiego na wyciągnięcie ręki. Polski napastnik na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ma na swoim koncie 39 bramek.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 15. maja 2021 15:27.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze