Borussia Dortmund - Bayern Monachium
Borussia Dortmund - Bayern Monachium fot. PressFocus

Nowa platforma w Polsce kupiła prawa na wyłączność do Bundesligi!

Bundesliga w Eleven Sports i na Canal + Sport na mocy aktualnie obowiązującej umowy będzie pokazywana tylko do końca sezonu 2020/2021. Tymczasem Nordic Entertainment Group (NENT Group) w komunikacie prasowym poinformowało, że pozyskało prawa do pokazywania ligi niemieckiej przez cztery sezony, począwszy od kampanii 2021/2022.

Czytaj dalej…

Bundesliga w polskiej telewizji jest aktualnie emitowana w większym wymiarze na antenach Eleven Sports. Z kolei na zasadzie sublicencji poszczególne mecze pokazywać może Canal+. Wszystko wskazuje na to, że od nowego sezonu ulegnie to zmianie, bo nowy gracz na rynku kupił na wyłączność pakiet do pokazywania spotkań niemieckiej ekstraklasy.

Wartość umowy nie została ujawniona. W każdym razie NENT Group przekazało w swoim oficjalnym komunikacie wiadomość, że mecze Bundesligi będą pokazywane na platformie internetowej Viaplay. W najbliższych dniach mają zostać podane szczegółowe informacje na temat oferty dla polskich użytkowników.

– Bundesliga to prawa sportowe kategorii AAA (w przypadku filmów i gier wideo oznaczającej duże produkcje najwyższej jakości – przyp.) w Polsce. Ta umowa pokazuje nasze ambicje na tym szybko rosnącym rynku – stwierdził Anders Jensen, CEO w NENT Group cytowany przez WirtualneMedia.pl.

Bundesliga i co jeszcze?

Przedstawiciel nowej na polskim rynku platformy nie ukrywa ambitnych planów. – Zamierzamy zdobyć pozycję lidera w Polsce i zmienić rynek streamingowy dzięki kolejnym zakupom praw – uzupełnił Jensen.

Według pierwszych zapowiedzi nowa platforma na polskim ma zapewnić dostęp do meczów niemieckiej ekstraklasy, gdzie na co dzień grają między innymi Robert Lewandowski, czy Krzysztof Piątek, w konkurencyjnych cenach.

Przypomnijmy, że Bundesliga od połowy 2017 roku była dostępna na antenach Eleven Sports. Jesienią tego samego roku transmisje poszczególnych spotkań ligi niemieckiej zaczęły być emitowane na zasadach sublicencji również na kanałach Canal+.

Komentarze