Borussia Moenchengladbach rozważa zatrudnienie doświadczonego trenera

Lucien Favre
Pressfocus Na zdjęciu: Lucien Favre

Lucien Favre może wrócić do trenowania. Jak donosi Florian Plettenberg, zainteresowani zatrudnieniem doświadczonego Szwajcara są włodarze Borussi Moenchengladbach. Źrebaki w ostatnich latach radzą sobie słabo, a Favre w przeszłości prowadził już ekipę z Moenchengladbach i według działaczy, może pomóc im wrócić na szczyt.

  • Borussia zakończyła sezon dopiero na 9 miejscu
  • Z klubem pożegnał się Adi Hutter, a zarząd szuka jego następcy
  • Jednym z głównych kandydatów jest Lucien Favre

Borussia odciągnie Favre’a od emerytury?

Po raz ostatni Lucien Favre pracował jako trener w Borussi Dortmund w latach 2018-2020. Odkąd został zwolniony, nie był czynny zawodowo i “odpoczywał od futbolu”. Wiele wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie może on wrócić do trenowania. Zainteresowane zatrudnieniem Szwajcara są Źrebaki, które mają za sobą kolejny rozczarowujący sezon w Bundeslidze.

Ambicje zarządu i kibiców są dużo wyższe aniżeli wyniki notowane w ostatnich latach przez Borussię Moenchengladbach. Z tego względu postanowiono podziękować Adiemu Hutterowi, który zakończył sezon na dziewiątej pozycji. Klub chce zatrudnić trenera, który będzie w stanie zarazić swoim nastawieniem i odpowiednim charakterem piłkarzy i w ten sposób pchnąć ich do przodu. Za kogoś takiego w Niemczech postrzega się właśnie Favre’a.

Szwajcar w latach 2011-2015 prowadził już Borussię Moenchengladbach, a jego notowania stoją w klubie wysoko. W przypadku przyjęcia oferty Źrebaków, na Favre’a czeka wiele problematycznych kwestii, z którymi trzeba się będzie jak najszybciej zmierzyć.  Wielu zawodników zdecydowanie jest pod formą, a latem zespół może opuścić liczne grono ważnych graczy. Latem z klubu odejdzie Matthias Ginter, a do transferów szykują się także Marcus Thuram i Ramy Bensebaini.

Czytaj dalej: Zapadła decyzja w sprawie przyszłości Rose w BVB

Komentarze