Joachim Loew
Joachim Loew fot. Getty Images

Loew: Brakowało nam pewności siebie

Piłkarska reprezentacja Niemiec w niedzielny wieczór zremisowała 1:1 ze Szwajcarią w spotkaniu drugiej kolejki drugiej edycji Ligi Narodów UEFA. Po zakończeniu meczu rozczarowania takim obrotem wydarzeń nie ukrywał opiekunDie Mannschaft.

Czytaj dalej…

Piłkarska reprezentacja Niemiec w obu wrześniowych spotkaniach drugiej edycji Ligi Narodów UEFA dzieliła się punktami. Kilka dni teamu niemieccy piłkarze zremisowali z Hiszpanią. Z kolei w niedzielny wieczór podzielili się punktami w starciu z Helwetami.

Kolejne mecze już w październiku

– Straciliśmy zbyt wiele piłek i brakowało nam pewności siebie – ocenił Joachim Loew cytowany przez Bulinews.com.

– Wiedzieliśmy już wcześniej, że gra w tym konkretnym czasie będzie trudna. Jest to związane z faktem, że wszyscy gracze nie są jeszcze w pełni sił – kontynuował 60-latek.

– Zawodnicy dali z siebie wszystko, na co było ich stać na dany moment. W październiku czekają nas kolejne mecze i mam nadzieję, że wówczas zaprezentujemy się lepiej – uzupełnił Loew.

Niemiecki trener ma więcej niż kilka okoliczności łagodzących, na których może się oprzeć. Kryzys COVID oznaczał, że reprezentacja Niemiec została zmuszona do przetrwania bezprecedensowych 289 dni bez rywalizacji meczowej. Warto odnotować, że był to dla Niemców najdłuższy czas bez gry od czasów drugiej wojny światowej.

Komentarze