Bez zaskoczeń – Lewy graczem sezonu w Bayernie Monachium

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Robert Lewandowski został wybrany przez fanów najlepszym zawodnikiem minionego sezonu w Bayernie Monachium. Polak uzbierał niemal 77% głosów.

  • Robert Lewandowski nie miał sobie równych w głosowaniu na najlepszego gracza minionego sezonu w Bayernie Monachium
  • Ponad ¾ głosujących fanów oddało głos na Polaka
  • Podium uzupełnili Thomas Mueller oraz Joshua Kimmich

Robert Lewandowski najlepszym zawodnikiem minionego sezonu w Bayernie!

Nie może być mowy o niespodziance. Robert Lewandowski po fantastycznym, pod względem indywidualnym, sezonie, został uznany najlepszym zawodnikiem Bayernu Monachium. W głosowaniu wzięli udział kibice Die Roten. Nie mieli oni wątpliwości, do kogo powinna trafić nagroda. Polak otrzymał aż 76,8% wszystkich głosów.

“Nikt nie może mieć wątpliwości, że nagroda dla Lewandowskiego jest bardziej niż zasłużona. Ma za sobą niesamowity sezon. Strzelił niewiarygodną liczbę 41 bramek w Bundeslidze, ustanawiając nowy rekord. We wszystkich rozgrywkach Polak uzbierał aż 48 goli w 40 spotkaniach” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie Bayernu Monachium.

Podium wewnętrznego plebiscytu Die Roten uzupełnili dwaj Niemcy. 10,3% głosów uzbierał Thomas Mueller, a niespełna 7% powędrowało na konto Joshuy Kimmicha.

Pierwszy z Niemców zakończył sezon 2020/2021 z fantastycznymi statystykami. W 32 spotkaniach Bundesligi zanotował aż 11 bramek i 21 asyst. Kimmich, zaś, zagwarantował cztery gole i dziesięć ostatnich podań, jednak on występuje na boisku znacznie niżej od sklasyfikowanych w rankingu wyżej kolegów.

Komentarze