Niepewna przyszłość niemieckiej gwiazdy w Bayernie

Leroy Sane w meczu z Mainz
PressFocus Na zdjęciu: Leroy Sane w meczu z Mainz

Leroy Sane wzbudził mnóstwo kontrowersji, gdy po meczu Bayernu Monachium z Mainz (1:3) zszedł bezpośrednio do szatni, nie czekając na kolegów. Niemca bronił Julian Nagelsmann, ale Hasan Salihamidzić oraz Lothar Matthaeus nie szczędzili skrzydłowemu przykrych słów. Ostatni z wymienionych wyznał, że nie zdziwiłby się, gdyby Sane latem opuścił klub z Bawarii.

  • Bayern kupił Leroya Sane w 2020 roku za 60 milionów euro
  • Po okresie dobrej formy na początku sezonu, Niemiec ponownie jest kwestionowany. Lothar Mathaeus nie zdziwiłby się, gdyby 26-latek opuścił latem Bawarię
  • Skrzydłowy po ostatniej porażce z Mainz (1:3) natychmiast opuścił boisko, nie czekając na kolegów. Został za to skrytykowany w niemieckich mediach

Sane nie odnajduje się w Bawarii. Odejdzie po dwóch latach?

Leroy Sane znalazł się pod ostrzałem krytyki po ostatnim spotkaniu Bayernu Monachium z Mainz (1:3). Niemiec tuż po ostatnim gwizdku sędziego skierował się do szatni. Nie zaczekał na kolegów z drużyny, nie podziękował też kibicom Die Roten, którzy wybrali się na mecz. Sam Julian Nagelsmann broni podopiecznego, mówiąc, że każdy inaczej przeżywa porażki. Dyrektor sportowy Bawarczyków, Hasan Salihamidzić, publicznie skrytykował 26-latka. Mocnych słów nie szczędził też legendarny Lothar Mathaeus.

Obecnie nie można być zadowolonym z Sane. Niestety, od tygodni wracał do punktu, w którym nie wiadomo, co tak naprawdę się z nim dzieje. Nie zdziwiłbym się, gdyby został sprzedany – powiedział mistrz świata z 1990 roku.

Postawa skrzydłowego nie umknęła mediom również przez fakt, iż Sane rozegrał z Mainz słabe zawody. Portal Sport.de ocenił go na 5,5 w sześciopunktowej skali, gdzie sześć to występ katastrofalny.

Przyszłość skrzydłowego pozostaje nieznana. Jego kontrakt z Bayernem obowiązuje bowiem aż do 2025 roku, a klub z pewnością nie zgodzi się sprzedać go za mniej niż 70 milionów euro.

Liczby bronią 26-latka, choć nie nabijał ich w najważniejszych spotkaniach. Łącznie brał udział w aż 29 sytuacjach bramkowych Die Roten we wszystkich rozgrywkach. Konkretnie ma na koncie 14 bramek i 15 asyst.

Zobacz również: Barcelona znalazła już następcę de Jonga.

Bayern Monachium
VfB Stuttgart
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8 maja 2022 17:27.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze