Obrońca podpadł kibicom Bayernu Monachium. Incydent na tle homofobicznym

Sobotni mecz Bayernu Monachium z RB Lipsk był wyjątkowo przykry dla Noussaira Mazraouiego. Bawarczycy przegrali z Bykami 1:3, a prawy obrońca podpadł kibicom. Ci przygotowali transparent skierowany do Marokańczyka.

Noussair Mazraoui
Pressfocus Na zdjęciu: Noussair Mazraoui
  • Kilku zawodników Toulouse odmówiło ostatnio gry w meczu ligi francuskiej z powodu tęczowych opasek, które mieli nosić
  • Sprawę skomentował jeden z nich – Zakaria Aboukhlal, który podkreślił swój brak szacunku dla osób LGBTQ. Poparł go swoją reakcją na Instagramie Noussair Mazraoui
  • Zachowanie Marokańczyka nie spodobało się kibicom, którzy przygotowali skierowany do niego transparent na mecz z RB Lipsk

Zachowanie Mazraouiego nie spodobało się kibicom Bayernu

Bayern Monachium prowadził z RB Lipsk, jednak ostatecznie przegrał 1:3. Oznacza to, że Borussia Dortmund w przypadku zwycięstwa nad Augsburgiem może wrócić na pozycję lidera i stanie przed ogromną szansą na sięgnięcie po mistrzostwo Niemiec. Sobotni wieczór był jednak wyjątkowo nieudany dla Noussaira Mazraouiego. Marokańczyk podpadł kibicom Die Roten

Fani Bawarczyków przygotowali specjalny transparent, który był skierowany do prawego obrońcy. “Wszystkie kolory są piękne. W Tuluzie, Monachium i wszędzie. Szanuj nasze wartości Mazraoui” – brzmiał zamieszczony na nim napis. Ma to związek z zamieszaniem, które dotyczyło w ostatnich dniach Toulouse. 

Czterech piłkarzy francuskiej drużyny odmówiło ostatnio gry w meczu Ligue 1 z Nantes z uwagi na tęczowe opaski, które miały się znaleźć na ich rękawach. W tym gronie był Zakaria Aboukhlal, który pokusił się później o komentarz na Instagramie. 

“Szacunek jest wartością, którą cenię. Dotyczy to innych, ale także moich osobistych przekonań. Nie sądzę więc, żebym był najodpowiedniejszą osobą do wzięcia udziału w tej kampanii” – napisał zawodnik Toulouse. 

Jego post skomentował Mazraoui. “Niech Bóg cię błogosławi, bracie” – napisał Marokańczyk. Nie spodobało się to kibicom Bayernu Monachium. Ci oprócz transparentu postanowili dać wyraz swojemu niezadowoleniu wymachując podczas spotkania z Lipskiem tęczową flagą. 

Sprawdź: Duńczyk podzielił szatnię Nicei. Koledzy z drużyny są sfrustrowani

Komentarze