Borussia Dortmund ruszy latem po nowego napastnika

Wyniki osiągane w tym sezonie przez Borussię Dortmund są bardzo dobre, choć sztab szkoleniowy uważa, że dorobek strzelecki mógłby być większy. Z tego też powodu, jak przekazali dziennikarze Bilda, BVB latem ruszy na zakupy po nowego napastnika.

Sebastien Haller
Pressfocus Na zdjęciu: Sebastien Haller
  • W Borussii Dortmund brakuje bramkostrzelnego napastnika
  • Modeste zawiódł całkowicie oczekiwania, a Adeyemi, Haller i Moukoko zmagają się z problemami zdrowotnymi
  • Priorytetem na letnie okno transferowe będzie pozyskanie nowego napastnika

Borussia Dortmund potrzebuje bramkostrzelnego napastnika

Najlepszy w tym sezonie strzelec Borussii Dortmund – Julian Brandt ma na koncie tylko osiem trafień. Podopieczni Edina Terzicia notują bardzo dobre rezultaty, choć nie strzelają tyle bramek, co w poprzednich latach. To aspekt, którego poprawy oczekuje trener. Karima Adeyemiego i Sebastiana Hallera w tym sezonie powstrzymały problemy zdrowotne, podczas gdy Anthony Modeste kompletnie nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Klub potrzebuje bramkostrzelnego napastnika i zamierza ruszyć po niego w letnim okienku transferowym. Jak donosi Bild, jest to obecnie absolutny priorytet transferowy ekipy z Dortmundu. 

– Wciąż nie mamy w zespole napastnika, który mógłby zagwarantować 15-20 goli. Pracujemy ciężko nad poprawą tego rezultatu – stwierdził Edin Terzić. 

Niemal na pewno latem z zespołem rozstanie się Anthony Modeste, który sprowadzony został w trybie awaryjnym wobec poważnych problemów zdrowotnych Sebastiena Hallera.

U nas też: Gigant zintensyfikował swoje starania o Bellinghama

Komentarze