Przebudzenie Leverkusen, pogrom w Gelsenkirchen, Bayern zaskoczył swoich kibiców – podsumowanie 4. kolejki Bundesligi

Christopher Nkunku
PressFocus Na zdjęciu: Christopher Nkunku

Wyniki 4. kolejki Bundesligi. W sześciu sobotnich spotkaniach nie brakowało emocji. W jednej z potyczek Mainz przegrało z Leverkusen 0:3. Aptekarze wygrali po raz pierwszy w tym sezonie. Słabiutko spisali się gracze Schalke, którzy przegrali z Unionem aż 1:6. W ostatniej konfrontacji Bayern tylko zremisował z Moenchengladbach (1:1). Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Mocna pierwsza połowa Bayeru, kompromitacja Górników, Bawarczycy z punktem

Gikiewicz po raz kolejny wyszedł w podstawowym składzie Augsburga na wyjazdowe spotkanie z Hoffenheim. Polski golkiper został pokonany w 39. minucie przez Dennisa Geigera. To wystarczyło, by Wieśniaki skromnie triumfowały 1:0. Robert Gumny był dzisiaj tylko rezerwowym w szeregach gości. Mecz Mainz – Leverkusen rozstrzygnął się tak naprawdę już do przerwy. Aptekarze strzelili bowiem trzy bramki i finalnie triumfowali 3:0. To… pierwsze punkty Leverkusen w tym sezonie.

W innej potyczce Schalke podejmowało Union. Gracze beniaminka zaprezentowali się fatalnie i przegrali aż 1:6. W ich szeregach rezerwowym był Marcin Kamiński. Lipsk rywalizował z Wolfsburgiem. Jakub Kamiński pojawił się na placu gry od początku, a finalnie zagrał tylko 45 minut w szeregach Wilków. Lipsk triumfował zaś 2:0 po dwóch trafieniach Christophera Nkunku.

Hertha podejmowała u siebie Dortmund. W tym spotkaniu padła tylko jedna bramka. Zdobył ją Anthony Modeste strzałem z kilku metrów, a goście z Westfalii skromnie zwyciężyli 1:0. W ostatniej potyczce Bayern Monachium rywalizował o czwarte zwycięstwo z Borussią Moenchengladbach. Tym razem gospodarze tylko zremisowali 1:1. Nie da się ukryć, że to duża niespodzianka.