Bundesliga: świetna forma Koeln, jeden gol w Bochum, powrót Białka – podsumowanie 18. kolejki

Anthony Modeste
PressFocus Na zdjęciu: Anthony Modeste

Wyniki 18. kolejki Bundesligi. Hertha Berlin przegrała w niedzielę na swoim terenie z FC Koeln 1:3. Dla gości to trzecia kolejna wiktoria. W drugiej konfrontacji gracze Bochum wygrali z Wolfsburgiem 1:0. Po raz pierwszy na boisku od 24 kwietnia 2021 roku pojawił się Bartosz Białek. Dla Polaka to powrót do gry po ciężkiej kontuzji kolana. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Bezradna Hertha, Wilki bez przełamania

Hertha Berlin już do przerwy przegrywała z FC Koeln dwoma trafieniami. Najpierw bramkę zdobył Anthony Modeste. Potem na 2:0 podwyższył znany z polskich boisk Ondrej Duda.

Gospodarze odpowiedzieli po przerwie tylko jednym golem. W końcówce wynik spotkania na 3:1 dla Koeln ustalił zaś Jan Thielmann. Berlińczycy doznali już dziewiątej porażki w sezonie.

W drugim spotkaniu Bochum po pierwszej połowie bezbramkowo remisowało z Wolfsburgiem 0:0. W 65. minucie gola zdobył Milos Pantović. Jak się okazało, była to bramka na wagę wiktorii dla Bochum. Wilki przegrały zaś… szósty raz z rzędu. Białek (Wolfsburg) wszedł na plac gry w 78. minucie.