Emocje w Berlinie, rewelacyjny 17-latek, asysta Kamińskiego – podsumowanie 13. kolejki Bundesligi

Christopher Nkunku
PressFocus Na zdjęciu: Christopher Nkunku

Wyniki 13. kolejki Bundesligi. Hertha po ciekawej potyczce przegrała z Bayernem 2:3. Zwycięstwo zanotowała także Borussia Dortmund, która pewnie pokonała Bochum 3:0. Dwa piękne gole dla BVB zdobył 17-letni Youssoufa Moukoko. W spotkaniu Mainz – Wolfsburg lepsi byli goście (3:0). Przy ostatniej bramce asystował Jakub Kamiński. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Udana sobota dla faworytów

Bayern Monachium mierzył się w delegacji z Herthą. Bawarczycy prowadzili już 3:0, ale berlińczycy zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami. Gospodarze nie byli jednak w stanie wyrównać i przegrali 2:3. Kolejne dwa gola na swoim koncie zanotował Eric Maxim Choupo-Moting. W spotkaniu Mainz – Wolfsburg świetnie zaprezentowali się przyjezdni, którzy triumfowali 3:0. Kamiński spędził na murawie 88 minut. Niedługo przed zejściem uruchomił znakomitym podaniem z głębi pola Bote Baku, który ustalił wynik potyczki.

Borussia Dortmund rywalizowała z Bochum. Dortmundczycy triumfowali 3:0. Dwa piękne gole dla gospodarzy zdobył Moukoko. Najpierw 17-latek kapitalnie huknął pod poprzeczkę. Potem pokonał golkipera rywali strzałem z kilkudziesięciu metrów (Manuel Riemann niepotrzebnie daleko wyszedł ze swojej bramki). Jacek Góralski (Bochum) jest kontuzjowany. Augsburg grał z Eintrachtem. Ostatecznie goście triumfowali 2:1. Rafał Gikiewicz i Robert Gumny (Augsburg) wrócili do gry. Bramkarz zagrał pełne spotkanie, a defensor pojawił się na murawie w 60. minucie.

Mecz Hoffenheim – Lipsk zakończył się wynikiem 3:1 dla gości. Zawodnicy z Lipska są niepokonani już od 17 września. W ostatniej sobotniej potyczce Werder rywalizował z Schalke. Bremeńczycy zwyciężyli Górników 2:1. Marcin Kamiński (Schalke) jest kontuzjowany.