Bundesliga: gol z kilkudziesięciu metrów dał wygraną Bochum

Bochum - Bayern
PressFocus Na zdjęciu: Bochum - Bayern

W jednym z popołudniowych spotkań Bundesligi VfL Bochum pokonało u siebie SC Freiburg 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy strzałem z kilkudziesięciu metrów Milos Pantović.

• Do 82. minuty utrzymywał się rezultat remisowy
  • Wtedy to błąd w szeregach rywali wykorzystał pięknym strzałem Pantović
  • Dzięki tej wygranej beniaminek awansował na 12. miejsce

Kapitalna bramka z okolicy środka boiska na stadionie w Bochum

Faworytami sobotniego spotkania byli goście. Ekipa z Fryburga plasowała się bowiem na trzecim miejscu. Do przerwy nie zobaczyliśmy ani jednego gola.

Potyczka rozkręciła się na dobre w drugiej połowie. Goście wyszli na prowadzenie, a gola zdobył Philipp Lienhart. Szybko wyrównał jednak Sebastian Polter.

W 82. minucie to gospodarze byli lepsi o jednego gola. Bramkarz gości niepotrzebnie daleko wyszedł z bramki, a jeden z defensorów klubu z Fryburga potknął się, co natychmiast wykorzystał Pantović. Serb bez zastanowienia przymierzył praktycznie z połowy boiska i pokonał Marka Flekkena. Ta piękna bramka dała gospodarzom cenne zwycięstwo.

Aktualnie gracze beniaminka są na 12. miejscu (16 punktów). Goście utrzymali trzecią lokatę (22 oczka).