Kibice domagają się odejścia Joachima Loewa
Kibice domagają się odejścia Joachima Loewa PressFocus

Brak wstydu i arogancja. Kibice reprezentacji Niemiec mają dość Loewa

Joachim Loew ostatecznie nie został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Niemiec. Chociaż nie brakowało głosów, że 60-latek nie wniesie już nic dobrego do gry drużyny naszych zachodnich sąsiadów. Bild pozwolił sobie na przeprowadzenie sondy wśród kibiców, co sądzą o decyzji władz Niemieckiej Federacji Piłkarskiej. Przeważały opinie, które wyrażały rozczarowanie takim obrotem wydarzeń.

Czytaj dalej…

Joachim Loew objął stery nad reprezentacją Niemiec w 2006 roku, z kolei w 2014 roku sięgnął po mistrzostwo świata, pozostawiając w pokonanym polu Argentynę w finale. W kolejnych latach miało miejsce już pasmo niepowodzeń. Na mundialu w Rosji piłkarze Die Mannschaft nie zdołali wyjść z grupy. Z kolei w pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA spadli z dywizji A, więc tylko dzięki zmianom w regulaminie zdołali się w niej utrzymać.

Jak natomiast na ostatnie lata w wykonaniu reprezentacji Niemiec patrząc kibice tej ekipy? Fani wyrazili swoje zdanie w jednoznaczny sposób. Wpływ na takie podejście do sprawy mógł mieć blamaż Niemców w boju z Hiszpanią, który zakończył się wiktorią La Roja aż 6:0.

Opinie kibiców w sondzie Bilda na temat decyzji o pozostawieniu Joachima Loewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec:

Johann Kling – “Dopóki Loew, Bierhoff i Koepke nadal będą pracować przy reprezentacji, nie obejrzę jej meczu. Czuję się oszukany”.

Manfred Rosner – “Pod dowództwem aktualnego sztabu szkoleniowego zespół nie notuje progresu od 2018 roku. Loew powinien ustąpić ze stanowiska już po mistrzostwach świata dwa lata temu. Tymczasem wciąż pracuje i zarabia rocznie cztery miliony euro, osłabiając jednocześnie drużynę swoimi niezrozumiałymi decyzjami”.

Andreas Beyer – “Co za fatalna decyzja Niemieckiej Federacji Piłkarskiej”.

Herbert Groh – “Myślę, że to facet, który nie ma planu. Ma do swojej dyspozycji wielu świetnych piłkarzy, ale nie potrafi dopasować do nich odpowiedniego systemu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby sam zrezygnował z posady”.

Komentarze