Borussia żegna Piszczka. Cała trybuna poświęcona Polakowi

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek Pressfocus

Łukasz Piszczek rozegra dziś ostatni mecz w barwach Borussii Dortmund. 35-latek po zakończeniu sezonu wraca do Polski, gdzie będzie grał w LKS-ie Goczałkowice.

Last dance Piszczka w Borussii

1 lipca 2010 roku Borussia Dortmund pozyskała Łukasza Piszczka z Herthy Berlin. Polak od tego momentu 381 spotkań. Strzelił 19 goli oraz zanotował 64 asysty. Wraz z kolegami dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec, trzy krajowe puchary oraz jeden superpuchar Niemiec. Były defensor reprezentacji Polski wystąpił także w finale Ligi Mistrzów w 2013 roku przeciwko Bayernowi Monachium, który triumfował wówczas 2:1.

Piszczek na Signal Iduna Park uznawany jest za legendę, a niewielu Polaków na za granicą taki status. Stanowił inspirację dla kolegów z zespołu oraz lokalnej młodzieży. 35-latek niejednokrotnie pełnił funkcję kapitana drużyny. Tak będzie również w sobotnie popołudnie. Obrońca BVB wyprowadzi gospodarzy na spotkanie z Bayerem Leverkusen, którym Borussia zakończy sezon 2020/2021.Dortmundczycy są już pewni awansu do następnej edycji Ligi Mistrzów. Bronią natomiast przed Wolfsburgiem trzeciego stopnia podium.

Borussia poświęciła także Piszczkowi całą trybunę, na której widać w powiększonym formacie jego koszulkę meczową. Nie zabrakło również kilku transparentów adresowanych w stronę Polaka. – Dziękujemy ci Piszczu -, – Na zawsze jeden z nas, dziękujemy ci za te 11 lat – to tylko niektóre z nich.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. maja 2021 15:27.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze