Borussia Dortmund nie odpowiedziała skutecznie Bayernowi

W 24. kolejce Bundesligi Schalke zremisowało z Borussią Dortmund 2:2. Goście nie odpowiedzieli zatem skutecznie Bayernowi, który kilka godzin wcześniej pokonał Augsburg 5:3. Aktualnie dortmundczycy są drudzy w tabeli i tracą dwa oczka do Bawarczyków.

Raphael Guerreiro
PressFocus Na zdjęciu: Raphael Guerreiro
  • Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0. Jedynego gola zdobył w 38. minucie Nico Schlotterbeck
  • Po wymianie ciosów mecz zakończył się remisem 2:2
  • W tym momencie Borussia Dortmund traci dwa oczka do Bayernu Monachium

Dortmundczycy zremisowali na Veltins Arena w Gelsenkirchen

Schalke podejmowało Dortmund. Obie drużyny mają zupełnie inne cele na ten sezon. Gracze Schalke 04 walczą o utrzymanie. Z kolei dortmundczycy mierzą nawet w mistrzostwo Niemiec.

To jednak Górnicy powinni wyjść na prowadzenie. W 26. minucie bardzo dobrej okazji nie wykorzystał jednak Rodrigo Zalazar Martinez.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być 1:0, ale dla BVB. Przed szansą na otwarcie wyniku stanął Donyell Malen, lecz na posterunku był golkiper Schalke Ralf Fahrmann.

Do przerwy dortmundczycy dopięli jednak swego. W 38. minucie Raphael Guerreiro zagrał do Nico Schlotterbecka, a ten precyzyjnie huknął z dystansu.

Górnicy nie zamierzali się jednak poddawać. Sześć minut po zmianie stron z kilku metrów wyrównał Marius Buelter, który wykorzystał podanie od Michaela Freya. Dortmundczycy błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Guerreiro.

W 65. minucie mogło być już praktycznie po zawodach. Gola powinien strzelić Jamie Bynoe-Gittens, ale fatalnie spudłował.

Wyrównał precyzyjnym uderzeniem głową Kenan Karaman. Asystę przy trafieniu 29-letniego Turka zanotował Buelter. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie (2:2) i oba kluby zdobyły po oczku.

Marcin Kamiński był tylko rezerwowym w szeregach Górników. Z kolei funkcję drugiego golkipera klubu z Westfalii pełnił w sobotę Marcel Lotka.