Bild: Gnabry przeszedł drugi test na COVID-19. Znany wynik!

Serge Gnabry
fot. PressFocus Na zdjęciu: Serge Gnabry

Serge Gnabry był we wtorek na ustach praktycznie całych Niemiec. Bynajmniej nie chodziło tutaj o świetny występ w szeregach Bayernu Monachium. Zawodnik po prostu miał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Bild dowiedział się natomiast, że dzisiejszy test z udziałem zawodnika był negatywny. Kolejne badanie piłkarz przejdzie w piątek.

Czytaj dalej…

Serge Gnabry w związku z tym, że według wtorkowego testu był zakażony, to nie mógł zagrać w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Atletico Madryt. Ostatecznie ekipa z Bawarii poradziła sobie bez zdolnego 25-latka, wygrywając z ekipą ze stolicy Hiszpanii 4:0.

Gnabry ma być testowany kolejny raz w piątek. Jeśli wynik kolejnego testu będie negatywny, to bardzo możliwe jest, że piłkarz będzie mógł zagrać w spotkaniu przeciwko FC Koeln, które jest zaplanowane na 31 października. Niestety dla kibiców mistrzów Niemiec piłkarza zabraknie jednak w starciach z Eintrachtem Frankfurt w lidze niemieckiej i Lokomotiwem Moskwa w elitarnych rozgrywkach.

Najpierw wynik pozytywny, później negatywny. Co dalej?

Skoro drugi wynik testu piłkarza był negatywny, to pojawia się pytanie, dlaczego zawodnik nie będzie mógł zagrać już w najbliższy weekend. Wyjaśnienie w tej sprawie na łamach internetowego wydania Bildu przekazała Rzeczniczka Departamentu Zdrowia i Środowiska w Monachium.

– Jeśli tylko pozytywny wynik testu PCR zostanie zgłoszony do RGU, osoba dotknięta infekcją musi udać się na 10-dniową kwarantannę. Nawet kolejne negatywne wyniki testu nie anulują tego procesu – powiedziała.

Podobny przypadek miał ostatnio miejsce w klubie drugiej ligi niemieckiej Erzgebirge Aue, gdzie zawodnik i pracownik klubu mieli niejednoznaczne wyniki testu. Mecz z HSV został wówczas odwołany. Kolejny test okazał się negatywny, a zawodnikowi pozwolono natychmiast na powrót do treningów.

Na dzisiaj nie ma jasnego komunikatu, gdzie Gnabry mógł zostać zakażony, co skutkowało tym, że miał pozytywny wynik testu na COVID-19. Ostatnio na łamach Instagrama jego partnerka modelka Sandra Jerze opublikowała na Instagramie zdjęcie, w którym dała do zrozumienia, że również przeszłą test na koronawirusa, mając wynik negatywny.

Komentarze