Lotto online – recenzja, opinie i oferta

Lotto online recenzja

Lotto to najpopularniejsza loteria organizowana w naszym kraju. Powstała w Polsce w 1957 roku i jest regularnie organizowana przez Totalizator Sportowy. Pod koniec 2018 roku pojawiła się też możliwość gry online i przez aplikację mobilną. Przedstawiamy recenzję Lotto online.

Oferta Lotto online

W Lotto online oferta opiera się na losowaniach. Gracze mogą wnosić zakłady i próbować odgadnąć liczby, które padną w konkretnych rozgrywkach. Wśród nich znajdziemy różne rodzaje gier:

 • Multi Multi
 • Multi Multi Plus
 • Lotto
 • Lotto Plus
 • Mini Lotto
 • Kaskada
 • Ekstra Pensja
 • Ekstra Premia
 • Keno
 • Szybkie 600
 • Euro Jackpot

Każda z nich ma określone zasady, które sprawiają, że gra jest bardzo różnorodna. Właścicielem Lotto jest Totalizator Sportowy, który pod względem organizacji gier losowych jest monopolistą na polskim rynku. Odkąd pojawiło się Lotto online opinie równie często możemy spotkać w Internecie. Sprawdź na czym polega każda z gier i przekonaj się, która jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Właściwie wszystkie mają względnie proste zasady dzięki czemu w Lotto oferta może trafić do każdego gracza. Niewątpliwie na największe wygrane można liczyć w Euro Jackpocie, gdzie zwycięzcy zgarniają nawet po kilkadziesiąt milionów euro. Z kolei najszybsze rozgrywki gwarantuje Keno, gdzie co 4 minuty przeprowadzane jest losowanie. Bardzo dobre w Lotto opinie ma Ekstra Pensja, która działa na wyobraźnię graczy i kusi dodatkową wypłatą.

Multi Multi i Multi Multi Plus

W tych grach mamy losowanie 20 liczb z całej puli 80 dostępnych. Gracz może wybrać 1-10 liczb, od czego zależy ewentualna wysokość wygranej oraz szansa na zwycięstwo. Dostępna opcja “Plus” jeszcze powiększa wygraną, a jest nią ostatnia wylosowana liczba. Jeśli pokrywa się z wytypowanym przez gracza numerkiem, jego wygrana rośnie. Tutaj to gracz podejmuje decyzję, za jaką stawkę gra. Nie może być to jednak mniej niż 2,50 zł, a warto pamiętać, że wyższa stawka, to wyższa wygrana. W ciągu dnia mamy dwa losowania, pierwsze o 14:00 i drugie o 22:00.

Lotto i Lotto Plus

Najbardziej popularna rozgrywka to oczywiście Lotto. Gracz ma do wyboru liczby od 1 do 49 i musi wybrać 6 z nich. Jeden wysłany los wiąże się z postawieniem 3 złotych. W tym przypadku opcji “Plus” musimy się liczyć z jeszcze jednym losowaniem z puli 1 mln zł. W Lotto statystyki pokazują, że bardzo trudno jest wytypować więcej niż 2/3 numerki. Sprawę mogą do tego utrudnić niezbyt częste losowania, które mają miejsce w:

 • wtorek 22:00
 • czwartek 22:00
 • sobotę 22:00

W Lotto oferta praktycznie opiera się na tych grach i właściwie od nich wszystko się zaczęło. Warto się zatem zapoznać z tą grą, zanim przejdzie się do innych wariantów.

Mini Lotto

Tutaj wybierasz 5 liczb z 42 ogółem. Wystarczy, że Twoje numerki zostaną wylosowane i już wygrywasz. W celu zwiększenia szans na wygraną, a także jej wysokość, możesz zagrać systemem i wybrać 6-12 liczb w jednym zakładzie. Losowania Mini Lotto odbywają się codziennie o 22:00, a najwyższą nagrodą do tej pory było ponad 478 tysięcy złotych. Gracz wygrywa już przy trafieniu 3 liczb. Postawienie jednego zakładu wiąże się z kosztem 1,50 zł, zaś w przypadku gry systemowej to min. 9 zł.

Kaskada

Odwrotnie niż w pozostałych grach Lotto tutaj gracz nie ma opcji typowania własnych liczb. W grze dostaje on dwa gotowe zestawy z losowymi 12 liczbami (1-24). Liczby w zestawach się pokrywają, czyli każda od 1 do 24 wystąpi dokładnie jeden raz w obu z nich. Liczba kombinacji w zestawach do gry jest ograniczona i równa się stałej liczbie zwycięstw przy sprzedanych wszystkich zestawach. Gracz musi mieć przynajmniej 8 z podanych liczb, aby otrzymać jakąkolwiek wygraną. Tak jak w Lotto Plus i Multi Multi mamy tu stałe wygrane niezależne od puli. Cena pojedynczego zestawu to 2 zł, a główna wygrana wynosi 250 tysięcy zł. O tej grze Lotto opinie są takie, że Kaskada przeznaczona jest dla tych, którzy nie chcą poświęcać czasu na skreślanie liczb. Tutaj mamy dwa losowania dziennie, o 14 i o 22.

Stopień wygranejLiczba trafionych nrWygranaMaksymalna liczba wygranych
V82 zł>245 000
IV98 zł>48 000
III1025 zł>4000
II111 tys. zł>140
I12250 tys. zł=1

Ekstra Pensja i Ekstra Premia

Ekstra Pensja to jedna z najpopularniejszych gier, która bardzo działa na wyobraźnię graczy. Zgodnie z nazwą można tu wygrać dodatkową pensję w wysokości 5 tysięcy złotych miesięcznie przez 20 lat. Ekstra Premia to opcja, która z kolei pozwala wygrać jednorazowo 100 tysięcy zł. Gracz wybiera 5 liczb z 35 dostępnych, a następnie 1 kulę z 4 do wyboru. Następnie wskazuje kwotę, o którą chce grać w Ekstra Pensji i jednocześnie stawkę zakładu. Minimalna wynosi 5 zł, a najwyższa to 50 zł. W jej przypadku można grać o główną wygraną w wysokości 50 tys. zł miesięcznie przez 20 lat. Wszystkie wygrane powyżej 2280 zł podlegają 10% podatkowi. Poza najwyższym stopniem wygranej, pozostałe są jednorazowe.

Stopień wygranejTrafione numery /35Trafione kule /4Wygrana (stawka x1)
VIII205 zł
VII2110 zł
VI3025 zł
V3180 zł
IV40200 zł
III411 000 zł
II5025 000 zł
I515 000 zł/miesiąc (20 lat)

Keno

Jest to jedna z najbardziej popularnych gier liczbowych na świecie i jednocześnie najszybsza z gier w Lotto. Opinie o tej grze są pozytywne ze względu na błyskawiczną rozgrywkę, ponieważ losowania w Keno mają miejsce co 4 minuty przez praktycznie cały dzień. Wytypuj od 1 do 10 liczb z przedziału 1-70 i wykorzystaj wybrany mnożnik (x1, x2, x3, x4, x5 lub x10). System losuje 20 wygranych liczb, a jedna osoba może wziąć udział w maksymalnie 50 losowaniach. Do bardzo niecierpliwych graczy Lotto oferta Keno na pewno bardzo przemawia. Minimalny wkład wynosi 2 zł na kupon, a maksymalnie gracz może wygrać nawet 2 miliony złotych.

Totalizator zastrzega sobie jednak, że są pewne limity kuponów, które możemy zagrać przed następnym losowaniem. Obecnie liczba ta wynosi 50. Losowania odbywają się co 4 minuty, tak więc limit nie powinien stanowić dla użytkowników tego rodzaju gier problemu.

Szybkie 600

Gra wywodząca się od wcześniej wspomnianego Keno, gdzie również nowa rozgrywka rozpoczyna się co 4 minuty. Zadaniem gracza jest wybór 6 liczb z 32. W przypadku trafienia wszystkich, otrzymuje nagrodę w postaci 600 zł co tydzień przez cały rok. Tutaj także istnieje możliwość wyboru stawki i liczby losowań, w których weźmie udział jeden gracz. Dzięki temu główna wygrana może zostać powiększona x10. Dostępne są także premie oraz jednorazowe wygrane o niższych stopniach za mniejszą liczbę trafień.

Stopień wygranejLiczba trafionych nrWygrana
V22 zł
IV34 zł
III450 zł
II5250 zł
I6600 zł/tydzień (przez rok)

Euro Jackpot

Europejska gra liczbowa, w której główne wygrane padają w innej walucie (euro). Pojedynczy zakład można zawrzeć za 2 euro, a w Polsce minimalna stawka wynosi 12,50 zł. To właśnie w Euro Jackpot padają najwyższe wygrane, które idą w dziesiątki milionów euro. Gracz ma za zadanie wytypowanie 5 liczb z 50, a także dodatkowo 2 euronumerów z 12. W Eurojackpocie mamy aż 12 stopni wygranych nagrody.

Stopień wygranejTrafione liczby + euro numery
122 + 1
111 + 2
103 + 0
93 + 1
82 + 2
74 + 0
63 +2
54 + 1
44 + 2
35 + 0
25 + 1
15 + 2

Lotto Super Szansa

Do listopada 2022 w grze była dostępna także Lotto Super Szansa. Totalizator postanowił jednak się z niej wycofać, jako że była to jedyna rozgrywka, która nie weszła do oferty online. Z Lotto Super Szansą wiąże się jednak teraz inna funkcja, którą można wykorzystać jako bonus przy każdej z powyższych rozgrywek. Na swoim kuponie możesz zaznaczyć, czy chcesz otrzymać numer Super Szansy (na chybił trafił lub własnego wyboru). Na kuponie otrzymujesz numerek z zakresu 0000000 – 9999999. Wygrywasz nawet wtedy, gdy trafisz ostatnią cyfrę. Jeśli uda Ci się odgadnąć cały numer, zgarniasz 2 miliony złotych.

Lotto aplikacja

Odkąd Totalizator Sportowy udostępnił grę w Lotto online opinie publiczne domagały się także aplikacji. Miała ona ułatwić rozgrywkę i jednocześnie być łatwo dostępna. Obecnie wszystko, co chcemy mieć pod ręką, mamy w telefonie. Nie inaczej jest w przypadku aplikacji Lotto. Recenzja “apki” zaczyna się od tego, że zawiera ona wszystkie gry, do których mamy dostęp odwiedzając punkty stacjonarne Lotto. Oferta pobrania aplikacji dotyczy zarówno urządzeń z Androidem i popularnych iOS’ów. W tym drugim przypadku ściągnięcie aplikacji Lotto przebiega bez problemów. Gracz znajduje “apkę” w App Store i instaluje ją na swoim telefonie.

Ze względu na politykę Google Play, użytkownicy Androidów nie mają już tak łatwo, by grać w Lotto przez Internet. Opinie co do tego rozwiązania są podzielone, ale gracze muszą się nieco nagimnastykować, bo ich smartfony blokują oprogramowanie mające powiązania z grami hazardowymi. Jeśli operujesz na Androidzie i koniecznie chcesz mieć aplikację Lotto na swoim telefonie, postępuj według poniższych kroków:

 1. Wejdź na stronę www.lotto.pl i od razu zjedź na jej sam dół.
 2. Następnie wybierz przycisk “pobierz darmową aplikację Lotto” na Android.
 3. Wyraź zgodę na pobieranie aplikacji spoza źródła Google Play.
 4. Gdy zakończysz pobieranie, zainstaluj aplikację na smartfonie.
 5. Teraz możesz się zalogować na swoje konto i grać w Lotto przez Internet!

Opinie na temat aplikacji widzieliśmy już różne, ale wydaje się ona dość intuicyjna i łatwa w obsłudze. Daje ona dostęp do wszystkich usług, które ma Lotto oferta. Są zatem gry liczbowe, a także szybkie Gierki. Jakie jeszcze funkcje ma dla nas aplikacja Lotto?

 • logowanie odciskiem palca,
 • szybkie wpłaty i wypłaty,
 • powiadomienia,
 • historia gry,
 • prosty dostęp do gier Lotto

Oferta jest zatem kompletna i urozmaicona o dodatkowe udogodnienia. Gracze nie powinni mieć problemu z obsługą aplikacji, która po aktualizacji działa płynnie i bez zacięć. Dzięki temu w Lotto zakłady specjalne można grać bez wychodzenia z domu, czy nawet ruszania się z kanapy. Bez wątpienia spełnia swoją funkcję i ułatwia grę użytkownikom.

Jak się zarejestrować w Lotto online?

Jeśli zdecydowałeś się, że chcesz założyć konto w Lotto przez internet, to pora dokonać rejestracji. Jak to zrobić? Istnieją dwa sposoby i możesz wybrać, który z nich bardziej Ci odpowiada.

 1. Formularz Lotto – konieczne jest zdjęcie dokumentu tożsamości,
 2. Szybka rejestracja z bankiem – nie trzeba zdjęcia dokumentów.

Oczywiście przede wszystkim trzeba mieć ukończone 18 lat. Jak wyglądają obie ścieżki założenia konta w Lotto. Opinie graczy są podzielone i część z nich woli rejestrować się przez formularz, a inni wybierają wersję bankową. Osobom, które nie posiadają polskiego obywatelstwa dedykowana jest opcja z formularzem. 

Rejestracja przez formularz

Wejdź na stronę lotto.pl lub włącz aplikację, a następnie kliknij niebieski przycisk “zarejestruj się”.

 1. Wybierz wersję rejestracji z formularzem.
 2. Następnie wypełniamy pierwszą stronę swoimi danymi osobowymi (imię, nazwisko, obywatelstwo, PESEL, data urodzenia, nr dokumentu tożsamości, nr konta w banku).
 3. Na drugiej stronie podajemy dane kontaktowe (nr telefonu, ulica, nr domu, kod pocztowy, miejscowość).
 4. Na koniec ustalamy dane do logowania na koncie (e-mail, kod do odzyskania hasła).
 5. Trzeba zaakceptować regulamin oraz wymagane zgody wraz z polityką Lotto i zaświadczyć skąd pochodzą fundusze przeznaczone na rozgrywkę.
 6. Zatwierdzamy swój e-mail poprzez kliknięcie linka wysłanego na skrzynkę pocztową.
 7. Ostatnim krokiem jest weryfikacja wprowadzonych danych. Następuje ona po zrobieniu zdjęcia dokumentu tożsamości. 

Dzięki fotografii i podanym informacjom Lotto może zweryfikować nasze konto właściwie po kilku minutach.

Szybkie zakładanie konta z bankiem

Nieco inaczej wygląda zakładanie konta bankiem. Podobnie jednak jak wyżej, należy skierować się na podstronę z rejestracją.

 1. Wybierz wersję szybkiej rejestracji ze swoim bankiem.
 2. Z podanej listy wybieramy bank, w którym mamy założone konto (Pekao, Velobank, Millenium, PKO BP, Alior Bank, Credit Agricole, BNP Paribas, BOŚ Bank, mBank, Santander, Bank Spółdzielczy).
 3. Zostaniesz przeniesiony na stronę swojego banku i tam należy potwierdzić tożsamość.

Dzięki profilowi zaufanemu ścieżka jest znacznie krótsza i szybsza. Z tego względu ten sposób rejestracji w Lotto opinią większości graczy jest lepszy.

Jak zagrać w Lotto przez Internet?

Jeśli posiadamy już konto w Lotto online, postawienie wybranych zakładów jest dziecinnie proste. Opcje są dwie. Gry i kupony zawierać możemy bezpośrednio przez stronę internetową ww.gry.lotto.pl. Wystarczy wybrać interesujący nas rodzaj gry i posiadać na koncie środki niezbędne do zawarcia zakładów. Jest to również możliwe poprzez aplikację Lotto, która posiada intuicyjny i prosty kokpit. Bez problemu powinniśmy odnaleźć odpowiednią grę. Możemy w niej sprawdzić również wyniki losowań. Wystarczy wejść na stronę Lotto online i w prawym rogu kliknąć w zakładkę “wyniki”. Tam rozwiną się gry – wybierz interesującą cię loterię i kliknij. Wówczas zostaniesz przekierowany do strony z aktualnymi wynikami losowania. 

Ile jest czasu na odebranie wygranej z Lotto?

Sposób odbioru nagrody w zakładach Lotto jest zależny od rodzaju zakupu kuponu i kwoty wygranej. Procedura wygląda inaczej w przypadku zakupu szczęśliwego kuponu wydrukowanego przez terminal w lokalu, a inaczej w przypadku kuponu pochodzącego z gry online. Warto jednak wiedzieć, że zwycięzca ma określony czas na odebranie swojej nagrody. Według regulaminu, graczowi przysługuje 60 dni na odebranie nagrody. Upływ czasu liczy się od dnia następującego po dniu losowania. Po tym terminie nie będzie możliwe odebranie nagrody i może ona przepaść.

Lotto przez internet – recenzja

Jak wygląda gra w Lotto przez Internet? Recenzja graczy potwierdza, że jest ona bardzo zbliżona do klasycznej rozgrywki w punkcie stacjonarnym. Zdecydowanie łatwiej jednak grać zdalnie, a kolejne udogodnienia dla użytkowników online sprawiają, że coraz więcej grających decyduje się spróbować wersji Lotto online. Opinie nieco narzekają na to, że możliwa jest jedynie gra na terenie Rzeczpospolitej Polski. Obecnie internetowa oferta Lotto została tak skonstruowana, aby wiernie odwzorować to, czego doświadczyć możemy lokalach naziemnych Lotto. Zakłady specjalne, gry liczbowe i Gierki losowe są bardzo łatwe do odnalezienia. Zakładów możemy dokonywać codziennie, a losowania są zaplanowane na konkretne godziny. Poniżej prezentujemy ich kalendarz, który ułatwia zorientować się kiedy, co i gdzie.

Kalendarz Euro Jackpot i Lotto oferta

DzieńPnWtŚrCzwPtSbNdz
Euro Jackpot22:0022:0022:00
Lotto20:15-21:0020:00 – 21:00

Kiedy grać w pozostałe gry? Zaplanowane są wszystkie losowania Lotto. Statystyki można przeglądać po każdym z nich. Wystarczy wiedzieć, kiedy śledzić swoje zakłady.

 • Keno – codziennie co 4 minuty (6:54 – 23:54)
 • Szybkie 600 – codziennie co 4 minuty (6:56 – 23:52)
 • Multi Multi – codziennie o 14:00 i 22:00
 • Ekstra Pensja – codziennie o 22:00
 • Mini Lotto – codziennie o 22:00
 • Kaskada – codziennie o 14:00 i 22:00

Zalety Lotto

Gracze przeważnie zastanawiają się jak grać w Lotto, żeby wygrać, a my rozważamy mocne strony operatora. Lotto recenzja musi zawierać zalety oraz wady oferty, z którymi do czynienia będzie miał każdy gracz, który zdecyduje się na rejestrację w serwisie Lotto online. Opinie użytkowników również zostały przez nas wykorzystane.

 • Intuicyjna strona, na której odnajdzie się nawet kompletny nowicjusz,
 • Barwne grafiki, które uatrakcyjniają rozgrywkę,
 • Płynna i bezpieczna aplikacja mobilna Lotto,
 • Prosty interfejs,
 • Błyskawiczne wpłaty,
 • Pełny dostęp do gier liczbowych,
 • Duża liczba Gierek i zdrapek,
 • Płatności bez prowizji,
 • Responsywny dział obsługi klienta.

Wady Lotto

Jak mawiają, każdy medal ma dwie strony. W przypadku Lotto opinia nie uniknęła także kilku mankamentów. Czy są one w stanie przysłonić zalety operatora? To już pozostawiamy do indywidualnej oceny.

 • Możliwa gra wyłącznie na terenie Polski,
 • Brak możliwości szybkiej wypłaty,
 • Przerwy techniczne w serwisie,
 • Niektórzy gracze twierdzą, że jest za mało metod płatniczych.

Jeszcze niedawno moglibyśmy zamieścić wśród minusów brak Zdrapek, ale Lotto oferta internetowa została pod tym względem ulepszona. Mamy nadzieję, że z pozostałymi negatywami również Totalizator Sportowy zrobi porządek i zmniejszy ich liczbę do minimum. Na pewno potencjał do stworzenia ciekawego miejsca z grami losowymi online jest. Trzeba tylko wychodzić naprzeciw oczekiwaniom graczy.

Lotto przez internet – opinie

Granie w Lotto przez Internet opinie ma póki co nieliczne, ponieważ wciąż większość osób wybiera grę stacjonarną w punkcie naziemnym. Wraz z upływem czasu na pewno coraz więcej graczy przesiądzie się na aplikacje i komputerową wersję Lotto. Oferta nie różni się od tej tradycyjnej, choć niektórzy użytkownicy poddają zasadność systemu losowania. Zastanawiają się oni, czy aby na pewno mają do czynienia z losowością, czy też system wybiera liczby ustalone z góry. Zdarzały się również o Lotto opinie, które twierdziły, że nie ma sensu grać, bo i tak się nie wygra, a całe przedsięwzięcie to zwykłe oszustwo. Cóż, Lotto otrzymało certyfikat odpowiedzialnej gry i spełnia wszelkie najważniejsze standardy światowych organizacji gier losowych. Mimo wszystko wciąż cieszy się ogromną popularnością i mnóstwo ludzi ma pozytywną opinię.

Lotto statystyki

Na stronie głównej operatora znajdziemy również Lotto statystyki. Pozwalają one sprawdzić, jak często padała dana liczba w losowaniach z określonego zakresu czasu. Gracze mogą poznać ogólną liczbę wystąpień, a także procentowe odwzorowanie względem całości. Ponadto w sieci można odszukać również wiele innych podstron poza tą oficjalną, które zajmują się badaniem szans i częstotliwości wystąpienia danych liczb. Oczywiście możemy też zobaczyć prawdopodobieństwo wygranych w poszczególnych grach. Może to ostudzić początkowy zapał i oszczędzić graczom rozczarowań w przypadku niepowodzenia. Od 1996 roku padły w sumie 1484 najwyższe wygrane, co nie jest szczególnie dużą liczbą, gdy weźmiemy pod uwagę, że losowania odbywają się codziennie. Nie przeszkodziło to jednak mieszkańcowi Małopolski wygrać ponad 30 milionów złotych i wielu osobom jemu podobnym odmienić swój los.

Nasza opinia o Lotto – podsumowanie

Nasza opinia o Lotto bazuje na wszystkich powyższych elementach recenzji. Po bliższym przyjrzeniu się ofercie Totalizatora Sportowego i gier losowych, możemy śmiało wydać swoją ocenę. Na pewno na plus działa duża różnorodność. Główne gry liczbowe nie pozwalają się nudzić i są rozmaite, dzięki czemu gracz ma spory wybór. Do tego dochodzą także popularne Zdrapki, które będą idealne dla tych, którzy nie chcą zagłębiać się w poszczególne zasady i zdają się na ślepy traf. Gracz może również brać udział w tzw. Gierkach, które także mogą przynieść wysokie wygrane. Produkt jest bardzo dobrze opakowany i gra się przyjemnie, a zakładanie konta czy wpłaty są bardzo proste. W razie potrzeby możemy się skontaktować z działem obsługi klienta, choć nie o dowolnej porze. Na niekorzyść działają z kolei częste przerwy techniczne i brak opcji szybkiej wypłaty. Jednak ogólnie rzecz biorąc można spróbować gry w Lotto i samemu ocenić, czy taka rozrywka jest dla nas odpowiednia.

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Sprawdź również nasz poradnik: Jak grać w Lotto.

Najczęściej zadawane pytania

Czy można grać w Lotto przez telefon?

Oczywiście, że w Lotto można grać przez telefon. Nawet jest to wygodniejsze, co potwierdzają sami gracze Lotto. Statystyki pokazują, że coraz więcej graczy decyduje się na grę za pośrednictwem oficjalnej aplikacji.

Czy aplikacja Lotto informuje o wygranej?

Jeżeli grasz przy pomocy aplikacji Lotto online, otrzymujesz powiadomienie o wygranej. Do tego informacja o tym jest zapisywana na koncie gracza. Ponadto wyniki zawsze możesz sprawdzić na stronie lotto.pl.

Czy opłaca się grać w Lotto?

Co do gry w Lotto opinie są podzielone. Jedni twierdzą, że istnieją bardzo małe szanse na wysoką wygraną, ale w końcu nie da się wygrać, jeśli się nie zagra. Być może prawdopodobieństwo zgarnięcia wielkiej kwoty nie jest zbyt duże, ale i tak większe, gdy nie grasz wcale. Każdy musi zatem podjąć decyzję indywidualnie.