BETSiE liczy “łamaki” w Premier League

Superkomputer stworzony przez serwis bettingexpert.com sprawdził dla nas, które zespoły w Premier League najlepiej potrafią w łamaki. Poniżej przedstawiamy wyniki naszego badania.

Harry Maguire
IMAGO/Richard Callis/SPP Na zdjęciu: Harry Maguire
  • Sprawdziliśmy jakie zespoły najczęściej potrafiły odwrócić losy meczów przegrywając do przerwy
  • Przeanalizowaliśmy 5 ostatnich sezonów Premier League
  • Podajemy największe łamaki w historii Premier League

Manchester United i Wolverhampton z największymi “łamakami” w Premier League

W historii Premier League, czyli od zmiany formatu rozgrywek w sezonie 1992/93, tylko dwa zespoły potrafiły odwrócić losy swoich meczów przegrywając do przerwy aż 0:3. Można było się spodziewać, że jedną z tych drużyn będzie Manchester United. Czerwone Diabły przegrywały do przerwy 0:3 w starciu z Tottenhamem w sezonie 2001/02. W drugiej połowie United zdołali zdobyć jednak aż 5 bramek wygrywając spotkanie 5:3.

Drugi zespół, który wrócił z wyniku 0:3 do przerwy to już niespodzianka. Była to bowiem drużyna Wolverhampton, która w sezonie 2003/04 przegrywała na własnym stadionie z Leicester. Wilki potrafiły jednak zebrać się w szatni strzelając w drugiej połowie 4 bramki.

Najlepsze kluby pod “łamaki”

W ostatnich 5 sezonach Premier League to właśnie Wolverhampton jest drużyną, która najczęściej potrafiła odwrócić losy spotkania przegrywając do przerwy. Wilki dokonały tej sztuki 11 razy. Po 10 “łamaków” na swoim koncie mają zespoły Manchesteru United i Tottenhamu. 9 razy ta sztuka udała się ekipie Manchesterowi City. Po 7 udanych powrotów do gry po przerwie mają na swoich kontach Liverpool i Arsenal.

W większości przypadków wspomniane zespoły przegrywały do przerwy 0:1. Manchester United jest natomiast rekordzistą powrotów od wyniku 0:2. Czerwone Diabły w tym okresie potrafiły dokonać tej sztuki aż 3 razy. Dwa razy podobne osiągnięcie zanotowali na swoim koncie piłkarze Pepa Guardioli.

Prawdopodobieństwo “łamaka” w Premier League

W ostatnich 5 sezonach angielskiej Premier League mamy 112 spotkań, które zakończyły się tak zwanym “łamakiem”, czyli sytuacją kiedy jeden z zespołów mimo negatywnego wyniku do przerwy potrafił w drugiej połowie odwrócić sytuację i wygrać spotkanie.

Oznacza to, że nieco ponad 6% spotkań w lidze angielskiej kończyło się takim właśnie wynikiem w ostatnich 5 sezonach.

Poniżej przedstawiamy pełną listę klubów, które potrafiły w ostatnich 5 sezonach wrócić do gry po przerwie zgarniając na koniec po 3 punkty.